DB12 “Volante” Sahnede!

DB12 “Volante” Sahnede!

Aston, yeni yıldızı DB12’ye yeni kardeş getirdi. Aston Martin’in üstü açılabilir arabalarına verdiği “Volante” lakabı yeni DB12’yle buluştu.

Aston Martin’in yayınladığı basın açıklamasında özellikle tavan tasarımı üzerinde durulmuş. Kumaş tavanı 8 kat yalıtım malzemesi ile kaplayan üretici, kabin içerisinin en az GT versiyonu kadar sessiz olduğunun garantisini veriyor. Modelin tavanı 50 km/s hıza kadar açılıp kapanabiliyor. Tavanın açılması 14 saniye, kapanması ise 16 saniye sürüyor.

İngiliz üretici, modeli standart olarak siyah kumaş tavanlı türevi ile satacak. Fakat daha fazlasını isteyen müşterilere bir kısıtlama getirilmemiş. Kumaş tavanın renginden tutun koltuklardaki dikiş rengine kadar pek çok detayı değiştirme imkanınız olacak.

Modelin, GT versiyonu ile benzerlikleri “sessizlik” ile sınırlı değil elbette. “Volante” adlı model, ekstra ağırlığına rağmen 4.0 litrelik çift turbolu üniteden 680 bg güç ve 800 Nm tork üretebiiyor. Modelin 0-100 km/s hızlanması ise 3.7 saniye. Bu da kendisini coupe kardeşinden sadece saniyenin onda biri kadar yavaş yapıyor.

Aston Martin, DB12 Volante’yi yılın üçüncü çeyreği itibariyle üretime alacak. Teslimatların ise son çeyrekte başlaması bekleniyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Vehicle added!
The vehicle is already in the wishlist!