Aston Martin AMB001 müzayedeye çıkıyor

Aston Martin AMB001 müzayedeye çıkıyor

Aston Martin, motosiklet dünyasında sık sık karşılaştığımız bir isim değil ancak yine bir İngiliz markası olan Brough ile işbirliği yapmaya karar verdiklerinde, motosiklet meraklılarının ilgisini çekmişlerdi.

AMB 001, bir bilim kurgu filminden fırlamış gibi gözükse de yollarda veya pistlerde kullanabileceğiniz, Brough Superior üzerine tasarlanmış bir motosiklet. Yol versiyonu AMB 001’lerden 100 adet ile limitli üretim yapılırken, resimlerde gördüğünüz ekstra performansa sahip AMB 001 Pro ise sadece 88 adetle limitle üretilen bir pist motosikleti.

Bu kusursuz AMB 001 Pro, Iconic Auctioneers’da 7 Nisan 2024 tarihinde müzayedeve çıkmaya hazırlanıyor. Yeşil Jade gövde rengine sahip motosiklet yeşil çizgilerle kontrast sağlamış. AMB 001, Toulouse, Fransa’daki Brough üretim tesisinde titizlikle el yapımı olarak üretilmiş.

Hafif CNC alüminyum şasiyle desteklenen, tamamen karbon fiber grenajlara sahip yüksek performanslı, yalnızca pist için tasarlanmış süperspor motosikletin kalbinde, nefes kesici 225 bg üreten, Garrett turboşarjlı 997cc bir V-twin bulunuyor. 88 adet limitli üretimden 8 numaraya sahip bu AMB001 Pro’nun bir özelliği de İngiltere’ye ithal edilen ilk AMB 001 Pro olması. Eski sahibi motosikleti çalıştırmış ancak hiç kullanmamış ve şimdi onu kullanacak ilk şanslı kişiyi bekliyor.

Gelecekte klasikleşeceğine kesin gözüyle bakılan bu ultra nadir motosikletin sahibi olmayı düşünüyorsanız, canlı müzayede 7 Nisan 2024 tarihi Pazar günü gerçekleşecek.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Vehicle added!
The vehicle is already in the wishlist!