F-150 efsanesi elektrikle başka bir efsane ismi taşıyacak

F-150 efsanesi elektrikle başka bir efsane ismi taşıyacak

Ford’un merakla beklenen elektrikli F-150 kamyoneti, 19 Mayıs’ta tanıtılacak ve ismi Lightning olacak. Ford, ismi açıklamanın yanı sıra yeni teaser görüntüler de yayınladı.

Teaser görüntüleri çok açıklayıcı olmasa da, kamyonun dikey farların yanı sıra U şeklindeki gündüz farlarıyla çevrili tamamen kapalı bir ızgaraya sahip olacağını görüyoruz. Arka lambaların hemen önünde, kasanın yan taraflarında da Lightning ibaresini görebiliyoruz.

Türkçesi “yıldırım” anlamına gelen Lightning; güç, elektrik ve doğayı ifade ettiği için elektrikli F-150 için uygun bir isim. Ford, modelin “bugün mevcut olan tüm F-150’lerden daha fazla beygir gücü ve tork üreten” çift motorlu bir güç ünitesini sahip olacağını doğruladığı için elektrikli kamyonet, 380 hp’ye kadar güç üreten ve 2003 yılında dünyanın en hızlı kamyoneti ünvanını alan efsanevi Lightning’in mirasını da geliştirecek.

Ford detaylara girmedi. Fakat duyumlarımıza göre Lightning, 450 hp ve 691 Nm üreten 3,5 litrelik EcoBoost V6’ya sahip F-150 Raptor’dan daha güçlü olacak. Ford ayrıca kamyonetlerinin “en hızlı hızlanmayı” ve “ağır römorkları çekebilme kabiliyetini” sunacağını söyledi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Vehicle added!
The vehicle is already in the wishlist!