Ferrari ve Lamborghini rekabeti beyaz perdeye taşınıyor

Ferrari ve Lamborghini rekabeti beyaz perdeye taşınıyor

İtalyan süper otomobil üreticisinin aynı adı taşıyan kurucusu Ferruccio Lamborghini’nin iş hayatını kronolojik olarak ele almaya çalışacak filme iyi bir bakış atmamızı sağlayan Lamborghini: Efsanenin Arkasındaki Adam’ın fragmanı yayınlandı.

2016’dan beri yapım aşamasında olan filmde Oscar ödüllü Mira Sorvino (“Mighty Aphrodite,” “Quiz Show”) ve “Crash”i yazan ve “Million Dollar Baby”nin yapımcılığını da yapmış olan Bobby Moresco yer alıyor.

Baş karakter Ferruccio Lamborghini, Frank Grillo (“The Grey,” “Warrior”) tarafından oynanacak. Önceki raporlar, üretimin mümkün olduğunca doğru olması için Ferruccio’nun oğlu Tonino Lamborghini’den yardım aldığını gösteriyor.

Düşmanı Enzo Ferrari, Gabriel Byrne (“The Usual Suspects,” “End of Days”) tarafından canlandırılıyor. Yine de film, büyük ölçüde Ferruccio Lamborghini’ye ve kendi rakip spor otomobil işini kurma kararına yol açan şeye odaklanıyor.

Fragmanda yer alan araçlara dayanan film, Lamborghini’nin hayatını Countach’ın yolda olduğu en az 70’lere kadar takip edecek. Ayrıca fragmanda Lamborghini Miura, 350 GT, birkaç Ferrari, bir Porsche 356 ve daha pek çok klasik araç yer alıyor.

Yapımcı Andrea Iervolino, 2016’da filmi tartışırken şunları söyledi: “Dünya çapında bu kadar derin bir etkisi olan ve böylesine güçlü bir ruhla yaşayan bir miras bırakan ikonik bir adam hakkında bir film yapmaktan gurur duyuyorum. Ferruccio Lamborghini, İtalya’ya onur getiren ve dünya çapında farkındalığın artmasına yardımcı olan öncü bir iş adamıydı.”

Ferruccio Lamborghini’nin hayatının ve efsanevi otomobil şirketinin hikayesinin ekranda nasıl dramatize edileceğini görmek isteyenler, neyse ki daha fazla beklemek zorunda kalmayacak. Film, 18 Kasım 2022’de sinemalarda ve yayın hizmetlerinde gösterime girecek.

Etiketler:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Vehicle added!
The vehicle is already in the wishlist!