Ram, Ocak Ayında CES 2023’te 1500 EV Konseptini Tanıtacak

Ram, Ocak Ayında CES 2023’te 1500 EV Konseptini Tanıtacak

Ram 1500 Revolution elektrikli kamyonet konsepti, daha önce Ram CEO’su Mike Koval Jr tarafından duyurulduğu gibi bu ay değil, önümüzdeki Ocak ayında CES 2023’te küresel ilk tanıtımını gerçekleştirecek.

Stellantis’in kamyonet çalışanları, Revolution’ın, şu anda bir Ram bayisinden satın alabileceğiniz her şeyden ne kadar radikal bir ayrılma olduğunun altını çizmek için, geleneksel bir otomobil fuarı yerine dünyanın bir numaralı teknoloji fuarında yıllardır en önemli konseptlerini duyurmayı seçtiler.

Ancak burada hala en az 18 ay uzakta olan üretim versiyonundan değil, sadece konsept kamyonetten bahsettiğimizi hatırlamakta fayda var. Ford zaten tamamen elektrikli F-150 Lightning’i satışa sundu ve Rivian’ın R1T’si yorumcular ve sahipleri tarafından oldukça beğenildi. Bu da Ram’ın, kardeş markası Chrysler gibi, EV’ler söz konusu olduğunda trendin gerisinde olduğu anlamına geliyor.

Üretim versiyonunun Stellantis STLA Frame elektrikli platformda kullanılması bekleniyor. Yaklaşık 5.600-6.200 mm uzunluğunda olacak ve 800 km’ye kadar menzil sağlayan 159-200+ kWh pil paketine sahip olacak. Ram, elektrikli araç partisine geç kaldığını biliyor, ancak bitmiş kamyonet 2024’te geldiğinde “kamyonet müşterilerinin en çok önem verdiği alanların bir kombinasyonunda rekabeti geçeceğinin garantisini veriyor: menzil, çekme kapasitesi, taşıma kapasitesi ve şarj süresi”.

Emin olabileceğimiz bir şey, Hellcat destekli TRX’in arkasındaki şirketin yüksek beygir gücü seçeneklerinden mahrum kalmaması. Rivian R1T, dört motorlu konfigürasyonda 831 hp güce ulaştığında ve sadece 3 saniyede 97 km/s hıza ulaşabildiğinde bunu karşılayamaz. Daha temel modellerin 600 hp’ye daha yakın bir güç sunması muhtemeldir ve F-150 Lightning ile rekabet etmek için 55.000 dolardan daha ucuza mal olabilir.

Revolution, Ram için önemli bir oyuncu olsa da, şirket içten yanmalı motorlu kamyonetlerinden tamamen vazgeçmiyor. Hala yanma içten yanmalı motor sunacaklar, ancak V8’lerini yeni Stellantis Hurricane sıralı altı silindirli motorlar ile değiştirecekler.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Vehicle added!
The vehicle is already in the wishlist!