LAMBORGHINI Huracan’ın GT2 versiyonu yolda

LAMBORGHINI Huracan’ın GT2 versiyonu yolda

Lamborghini Huracan modellerini sayma konusunda nasılsınızdır? 2014 yılında tanıtılan İtalyan egzotik, bir dönüm noktası olan 2019’daki Evo orta döngü yenilemesiyle çok sayıda yeni isme ve versiyona da kavuştu. Modelin motor sporları tarafı bile oldukça kapsamlı ve Huracan’ın GT2 versiyonu olduğunu tahmin ettiğimiz bu resmi tanıtımda sergilenen makinenin tanıtılmasıyla aile daha da kalabalıklaşmak üzere.

Sant’Agata Bolognese’li otomobil üreticisi, sosyal medyada pist aracının kısa bir klibini paylaştı. Lamborghini, otomobilin amacı veya ünvanı konusunda sessiz kalsa da, ilgili pek çok ipucu var.

Yeni başlayanlar için, Squadra Corse versiyonunda (Lamborghini’nin yarış organizasyonun adı) kullanılan birçok aerodinamik parça, Super Trofeo Evo’da görülenlere benziyor.

Aynı zamanda Lamborghini geçtiğimiz yıl, medyaya birden fazla kez 2021 yılı için bir GT2 versiyonu sunmayı planladıklarından bahsetmişti. Böylece hali hazırdaki serilerin dışındaki birçok sürücü için yeni olanaklar sunmayı hedefliyorlar.

Aşağıda paylaştığımız teaser videosunda keyfini çıkarabileceğimiz birkaç tasarım ipucuna bakılırsa, üretici ortadan motorlu tasarımın görünümünü yeniden tanımlama fırsatını kullanıyor gibi görünüyor. Bu nedenle, arka ışık kümelerinin etrafındaki alan bize Countach’ı hatırlatıyor; Marcello Gandini tarafından tasarlanan ikonik süper otomobil bu yıl 50. yaş gününü kutluyor, bu yüzden benzerlik sürpriz olmamalı.

Sonra, tamamen yeni farları barındıran ön kısım var – kümenin iç kısmındaki üç LED çubuk, söz konusu efsanevi modelin ön uç hava girişlerine bir gönderme yapıyor olabilir mi?

Resmi videoya eşlik eden kısa açıklama, yanıtlarımızı yakında alacağımızı belirtiyor. “En yeni motor sporları otomobilimize ışık tutuyoruz. Hiç bir şüpheye mahal vermeden, eşi görülmemiş bir deneyim olacak. Yakında yolunuza çıkacak.”

Yeni Lamborghini Huracan GT2 yarış otomobili, Audi R8 LMS GT2, Porsche 911 GT2 RS Clubsport ve bu yıldan itibaren KTM X-Bow GT2 gibi diğer VW Grubu ürünlerini içeren bir savaşa katılacak.

Bu otomobilin, Squadra Corse’nin 2018’de tanıttığı Aventador SVJ bazlı SC18 gibi tek üretimlik bir pist aracı olabileceğini de belirtmek gerekir. Bununla birlikte kayan yan camlar ve çatıdaki öne dönük antenler gibi “profesyonel” öğelerin varlığı GT2’nin gelişini işaret etmekte.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Vehicle added!
The vehicle is already in the wishlist!