Lamborghini’nin Çift Turbo V8 Motorlu Yeni LMDh Yarış Otomobilini Tanıttı

Lamborghini’nin Çift Turbo V8 Motorlu Yeni LMDh Yarış Otomobilini Tanıttı

Lamborghini, yeni LMDh yarış otomobilinin ana hatlarının belirgin olduğu teaser görsellerini Twitter’da paylaştı. Genel görünüşüşle ​​birlikte, merakla beklenen 90 derecelik V8 çift turbo motor hakkında bazı detayları da eklediler.

Lamborghini Squadra Corse, yarış otomobili projesinin ilk teknik özelliklerini açıkladı. Bu motorun Fédération Internationale de l’Automobile (FIA), International Motor Sports Association (IMSA) ve Automobile Club de l’Ouest (ACO) tarafından yayınlanan kurallara uyması gerektiğini unutmayın.

Sonuç olarak Lamborghini’nin LMDh otomobili, içten yanmalı motora ve ERS’ye (Enerji Geri Kazanım Sistemi) sahip bir hibrit güç ünitesine sahip olacak ve toplam 500 kW (681 ps/670 hp) güç üretecek. LMDh makinelerinde bulunan ERS bileşenleri, çeşitli üreticiler tarafından üretilmekte. Bosch Motorsport elektrik motorunu geliştirirken, Williams Advanced Engineering enerji depolama ve güç yönetimi bileşenlerinin tedariğinden sorumlu. Aynı zamanda Xtrac da, yedi vitesli P1359 hibrit şanzımanı geliştiriyor.

Ayrıca İtalyan üretici, Squadra Corse tarafından geliştirilen 90 derecelik bir V8 çift turbo içten yanmalı enerji santralini kullanmayı tercih etti. Şasi, Fransız üretici Ligier Automotive ile ortaklaşa olarak Squadra Corse tarafından tasarlanırken, HP Composites (Squadra Corse’nin uzun vadeli çözüm ortağı) İtalya’da karbon fiber bileşenleri üretiyor.

Lamborghini ayrıca otomobilin boyutlarını da yayınladı. Sonuç olarak, 2.000 mm genişliğe ve 5.100 mm uzunluğa sahip olacak. Aks mesafesi ise 3.148 mm ve minimum 180 kg motor ağırlığına sahip olacak.

Şu an için İtalyan üretici daha fazla ayrıntı yayınlamadı. Ancak yarış otomobillerinin 2024’te hem FIA Dünya Dayanıklılık Şampiyonası’nda hem de IMSA Dayanıklılık Kupası’nda görücüye çıkacağını biliyoruz. Ayrıca, kurallar açısından Lamborghini, yakıt ve sürücü olmadan 1030 kg ağırlığında olmak durumunda ve maksimum 340 km/s hıza ulaşabilir.

Etiketler:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Vehicle added!
The vehicle is already in the wishlist!