Lamborghini’nin yeni yatı denize indi

Lamborghini’nin yeni yatı denize indi

İlk olarak geçen yaz duyurulan ve Sian modelinden ilham alan Tecnomar for Lamborghini 63, ilk zengin sahibine teslim edildi.

Yatın tasarımı iki şirket tarafından ortaklaşa geliştirildi ve açısal vurgulara sahip aerodinamik bir dış cephenin yanı sıra Terzo Millennio konseptine gönderme yapan ayırt edici pruva ışıklarına sahip. Model ayrıca bir “supersport silüeti” ve Lamborghini’nin roadster’larından ilham alan bir tavana sahip. Bunun nedeniyse şöyle izah edilmiş: “yalnızca güneşten ve rüzgardan korunmayı değil, aynı zamanda şaşırtıcı aerodinamik performansı da garanti ediyor.”

Dış kısım inkar edilemez derecede havalı olsa da, kabinde durum biraz daha farklı. Otomotivden ilham alan kokpitten başlayarak, çevresi karbon fiber olan çift ekranlı bir dijital gösterge paneli var. Tekneciler ayrıca otomobil benzeri bir direksiyon simidi, karbon fiber kaplamalı bir kaptan koltuğu ve Lamborghini modelleriyle paylaşılan iki başlat/durdur düğmesi bulacaklar.

Daha da derinde, Lamborghini modellerinde bulunanlara benzer bir tavan penceresi ve çok renkli döşemeye sahip şık bir yatak odası var. Yatak odasında ayrıca iki kanepenin yanı sıra bir de televizyon bulunmakta.

Yatta ayrıca minimalist bir banyonun yanı sıra iki ayrı yataklı ikinci bir yatak odası bulunmaktadır. Ayrıca, tipik Lamborghini tarzında, müşterilerin kişisel malzeme ve renk seçimlerini yapmalarını sağlayan bir Ad Personam programı var.

Yat karbon fiberden üretildiğinden ve iki V12 motorla çalıştığından, otomobil üreticisiyle olan bağlantı, tasarımın ötesine geçiyor. Motorlar 3.945 hp bileşke güce sahip ve modelin 60 knot (111 km/s) azami hıza ulaşmasını sağlıyor. Yat ayrıca 40 knot (75 km/s) seyir hızında yaklaşık 210 deniz mili (389 km) menzile sahiptir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Vehicle added!
The vehicle is already in the wishlist!