MCLAREN PİST ODAKLI 765 LT’NİN ÜSTÜNÜ AÇTI

MCLAREN PİST ODAKLI 765 LT’NİN ÜSTÜNÜ AÇTI

McLaren, 720S’in piyasaya sürülmesiyle çıtayı yükseltmişti ve Woking merkezli şirket, 765LT ile bunu tekrar yaptı. Daha önce bir coupe olarak sunulan Long Tail, şimdi açılır kapanır bir sert tavan ve minimum ağırlık artışı ile sunuluyor.

McLaren, tek parçadan oluşan açılır tavanın saatte 50 kilometreye varan hızlarda açılması veya kapanması için 11 saniyeye ihtiyacı olduğunu söylüyor. Tavan tasarımı, kapatıldığında tam bir karbon fiber kabuk oluşturarak aracın yapısıyla bütünleşik bir rol oynuyor. Açık hava deneyimi, titanyum ve merkezi olarak monte edilmiş dört boruya sahip hafif egzoz sistemi ile pekiştiriliyor.

Çift turbo beslemeli V8 motor, 7.500 devirde 765 hp güç ve 5.500 d/dak’da 800 Nm tork ile bu sınıftaki bir araç için fazlasıyla yeterli. 765LT Coupe’den sadece 49 kilogram daha ağır olan üstü açık versiyonun 2.7 saniyede 0’dan 100 km/s hıza ulaştığını belirtelim. Azami hız? Saatte 330 kilometre.

765LT Spider, dünya çapında satılacak 765 adetle sınırlı olacak. İngiliz üretici, standart olarak 10 kollu dövme alüminyum alaşım jantlar ve özel Trofeo R lastiklerle sunuluyor. Klima ve radyo ise isteğe bağlı donanımlar. Porsche’nin aksine, McLaren klima ve radyo için ücret talep etmiyor.

765LT Spider için lansman sırasında iki adet MSO Tanımlı paket mevcut. LT Black Pack, parlak siyah ayna muhafazaları, hava girişleri, aerodinamik difüzör, arka tampon, ön ayırıcı ve tonneau içerirken Clubsport Pack, pist odaklı müşterilere hitap ediyor. Bu versiyon karbon fiber yarış koltukları, McLaren Senna’dan gelen frenler ve üç kameralı bir telemetri sistemi ile donatılıyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Vehicle added!
The vehicle is already in the wishlist!