Mercedes-AMG G 63 4×4² Yeni Nesliyle Geri Dönüş Yaptı

Mercedes-AMG G 63 4×4² Yeni Nesliyle Geri Dönüş Yaptı

Mercedes-AMG, portal aksları ve yerden yüksekliği, çift turbo beslemeli V8 motorun performansıyla birleştiren yeni G63 4×4²’nin ilk resmi fotoğraflarını yayınladı. Mercedes, muhtemelen içten yanmalı motora atıfta bulunarak bunun “türünün son örneği” olduğunu söylüyor.

Görseller, Mercedes’in G-Class Private Lounge web sitesinde ortaya çıktı. 2023 G63 4×4², 2013 G63 AMG 6×6, 2015 G500 4×4² ve 2017 Mercedes-Maybach G650 Landaulet’in ardından özel yüksek sürüşlü G-Wagen serisine en son eklenen model olsa da, ikinci nesliyle köklü değişiklik geçiren modelin bu nesildeki ilk yüksek sürüşlü versiyonu.

G-Wagen’ın imajı, geniş çamurluk eklentileri, arazi lastikleri, tavana monte edilmiş LED aydınlatmaları, özel bir Yeşil boya seçeneği ve kare şeklindeki gövdesinin her tarafında bol miktarda karbon fiber vurgu ile donatılmış 22 inçlik devasa jantlar ile iyileştirildi. Kabine tırmandığınızda daha fazla karbon fiber, dijital kokpitte modele özel bir başlangıç ​​ekranı, ambiyans aydınlatması, dijital iç ayna, deri kaplı spor koltuklar ve direksiyon simidi bulacaksınız.

Büyük haber ise kaputun altında, normal G63’te olduğu gibi, AMG’nin 585 hp güç ve 850 Nm tork üreten en yeni çift turbo beslemeli 4.0 litrelik V8’ini görüyoruz. Mercedes performans rakamlarını açıklamadı ancak bariz şekilde daha kötü aerodinamik, devasa tekerlekler ve artan ağırlık nedeniyle “normal” G63 ile benzer olması beklenmiyor. Bunun portal akslara sahip tek AMG motorlu G-Serisi olmadığının altını çizelin.Bu ünvan sınırlı üretim adetlerine sahip önceki nesil Mercedes-AMG G 63 6×6’ya ait.

Tahmin edilebileceği gibi G63 4×4², “kare” olmayan modellere kıyasla geliştirilmiş arazi özellikleriyle mevcut G-Wagen’in en yetenekli versiyonu. 45 Derece yaklaşma açısı, 351 mm yerden yükseklik ve 910 mm sudan geçiş yüksekliği ile etkileyici olsa da bu rakamlar önceki nesil G550 4×4²’den biraz daha kötü. Ancak, bu off-road canavarının sınırlarına yaklaşmak çok zor olduğu için sahiplerinden hiçbirinin bir fark görmeyeceğinden eminiz.

Mercedes, modelin detaylı özelliklerini daha sonra açıklayacak. Aynı şey fiyatlandırma için de geçerli; Mercedes, G63 4×4²’nin sınırlı bir süre için satışa sunulacağını ekleyerek G-Wagen koleksiyoncularını hızlı hareket etmeye yönlendiriyor. Mercedes, kare versiyonun yanı sıra makyajlı G-Serisi ve tabii ki tamamen elektrikli EQG üzerinde çalışıyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Vehicle added!
The vehicle is already in the wishlist!