Morgan ve Pininfarina işbirliğinde Midsummer tanıtıldı

Morgan ve Pininfarina işbirliğinde Midsummer tanıtıldı

İngiltere’nin en köklü ve geleneksel otomotiv üreticilerinden biri olan Morgan, Pininfarina’nın tasarladığı ve 50 adetle limitlendirdiği model Midsummer’ı görücüye çıkarttı. Sadece 50 adet üretilecek olan Midsummer, Morgan’ın 2019’dan beri üretimde olan Morgan Plus Six altyapısını kullanıyor.

1950’li yılların tasarım dilini taşıyan gövdenin yapımı, tamamen el işçiliğiyle 250 saat sürüyor. Dolayısıyla 50 otomobilin üretim süreci bu yıl başlayacak ve 2025’in sonuna kadar bitirilmesi planlanıyor. Morgan, tanıttığı Midsummer’ın tamamı için ön siparişleri tamamlamış durumda, bu yüzden ek bir üretim isteyen müşterilere bu otomobil sunulamayacak ancak özel bir otomobil isteyenler için Pininfarina ile işbirliği devam edebilir.

Art deco tasarım dilini taşıyan iç mekanda ise bolca ahşap malzeme kullanılmış. 126 farklı parçanın birleştirilip üretime hazır hale gelmesi ise 30 saatin üzerinde bir işçilik gerektiriyor. Ufak ön camların kestiği rüzgar ile müzik dinlemenin mümkün olduğu zamanlar için ise, otomobile özel geliştirilmiş “Sennheiser” müzik sistemi bulunuyor.

Muhteşem ve özel bir tasarımdan sonra performans figürlerinin bir anlamı kalmadığından, Morgan bu değerleri paylaşmamış. Ancak Morgan Six ile aynı altyapı paylaşıldığından ve Midsummer bu otomobilden 113 kg daha hafif olduğu için performansın Six’e göre daha iyi olabileceğini tahmin edebiliriz. BMW’den alınan 3.0 litrelik turbo motor, 335 bg güç üretiyor ve 8 ileri otomatik ZF şanzıman ile Six’in 4.2 saniyede 0’dan 100 km/s hıza çıkmasını sağlıyor.

Morgan Midsummer’ın fiyatları açıklanmasa da, dedikodular teslim fiyatının 200.000 USD civarında olduğunu gösteriyor. Basın lansmanı yapılan otomobil, halk ile Goodwood Festival of Speed’de Temmuz ayında tanışacak. Teslimatların bu yıl sonunda başlaması planlanıyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Vehicle added!
The vehicle is already in the wishlist!