Pininfarina Battista’nın Seri Üretimi Başladı

Pininfarina Battista’nın Seri Üretimi Başladı

İtalya’nın şimdiye kadarki en güçlü süper otomobili Pininfarina Battista, İtalya’nın Cambiano kentindeki özel yeni bir tesiste seri üretime girdi. Hiper GT otomobil, kendisine özgü 2.300 metrekarelik tesiste çalışan bir uzman ekip tarafından el yapımı olarak üretiliyor.

Dünya çapındaki müşteriler için her biri dört elektrik motoru ile 1.873 hp güç ve 2.300 Nm tork üreten, 150 örnek üretilecek. Düzlükte, tamamen elektrikli Battista sıfırdan 100 km/s hıza 2 saniyenin altında çıkabilirken, 0’dan 300’e ise 12 saniyeden daha kısa sürede hızlanabilir. Tek bir şarjla menziline gelince, karşımıza çıkan rakam 500 km.

Her bir Battista’nın montajı 10 hafta sürerken, aracın elle boyanan karoseri 18 haftalık uzatılmış bir program sonucunda ortaya çıkar. Her otomobil, elindeki işleri tamamlamak için 1.250 saatten fazla zamana ihtiyaç duyan 10 zanaatkar tarafından monte ediliyor. Özel Battista Anniversario için ise bu süre 1.340 saate kadar çıkıyor.

“Battista ile tamamen yeni bir sektöre gerçek kişiselleştirme ve işçiliği getirme fırsatına sahibiz.” Renk ve malzeme tasarımı direktörü Sara Campagnolo, “Yenilikçi teknolojiyi Pininfarina’nın zengin tasarım mirasıyla birleştirmek, ileriye götüreceğimiz ve ileriye taşıyacağımız sürdürülebilir malzeme ve süreçleri kullanarak gerçek bir ayrıcalıktır” dedi.

Battista Atölyesini ziyaret eden müşteriler, renkler, malzemeler (deri, Alcantara, alüminyum vb.) ve işlemeler için 128 milyon olası konfigürasyon arasından seçim yapabilir. Bu arada, sahiplik deneyimi söz konusu olduğunda alıcılar Eccellenza, Futura ve Eterna’daki üç kapsamlı satış sonrası paket arasından seçim yapabilir.

Eccellenza beş veya 10 yıllık özel bakım programı sunarken, Futura standart üç yıllık garantiye ek yedi yıllık bir koruma sağlar. Eterna ise, otomobilin konfigürasyonu sırasında belirtilebilecek bir yedek gövde parçaları kiti de sunuyor.

Battista’nın dünya çapındaki teslimatlarının bu yaz başlaması planlanıyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Vehicle added!
The vehicle is already in the wishlist!