Mustang Mach-E’ye kalite kontrol gecikmesi

Mustang Mach-E’ye kalite kontrol gecikmesi

Ford’un tamamen elektrikli SUV modelini sipariş eden müşterilere, araçlarının geciktiğini bildiren, kısa süre önce hoş karşılanmayan bir e-posta ulaştı. Pek de bilgilendirici olmayan iletide “Tam memnuniyetinizi sağlamak için, Mustang Mach-E’niz teslim edilmeden önce ek süreye ihtiyacımız olacak.” cümlesi yer alıyordu.

Mesajda, gecikmeyle ilgili detaylı bir açıklama yapmadı, ancak Mach-E Forumunun birden fazla üyesi, teslimatlarının bir aydan fazla bir süre ertelendiğini bildirdi.

Bu müşterilerden bazıları crossover’larını yakında teslim almayı bekliyorlardı ve bir açıklama olmamasından pek memnun kalmamışlardı. Ford sonunda, “Yüksek kaliteli araçlar sağlama taahhüdümüzün bir parçası olarak, bayi sevkiyatları geçen ay başlamadan önce üretilen birkaç yüz Mustang Mach-E modelinde ek kalite kontrolleri yapıyoruz” yazan bir açıklamada bu sorunu ele aldı.

Ford’dan Emma Bergg, “Etkilenen müşterilere Mustang Mach-E’lerini daha önce belirtilenden farklı bir zamanda teslim alabileceklerini bildirdik. Ekip bu araçları hızlandırmak için çalışıyor ve COVID-19 ile ilgili nakliye gecikmeleri olmaması koşuluyla müşterilerin onları hedeflenen tarihlerden önce almasını umuyoruz. “

Açıklama bizce hala oldukça belirsiz ve sanki Mach-E’nin açıklanmayan bir kalite sorunundan muzdarip olduğunu gizlemeye çalışıyor. Ne yazık ki Ford bu konuyla ilgili neye baktıklarını söylemedi ve sadece Detroit Free Press’e bazı teslimatların sekiz haftaya kadar ertelenebileceğini söylemekle yetindi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir