Rus şirketi Aviar Motors, Tesla tabanlı bir Mustang tanıttı.

Rus şirketi Aviar Motors, Tesla tabanlı bir Mustang tanıttı.

Aviar Motors adındaki bir Rus şirketi , şu anda geliştirmekte olduğu Tesla tabanlı bir ”electromod” Ford Mustang’in ön gösterimini yaptı.

Mustang’in benzersiz tasarımı, bu kez bir Tesla Model S platformunun üzerinde yükseliyor ve Model S’in 100 kWh pil takımı ve iki elektrik motorunu kullanmaya devam ediyor. Aviar R67 olarak adlandırılan otomobil, 840 hp güç üretiyor ve sadece 2,2 saniyede 100 km hıza ulaşabiliyor. Aviar R67’nin son sürati ise 250 km/h ile sınırlandırılmış.

Model S platformunun üzerinde ise Ford Mustang tasarımını çok iyi bir şekilde güncelleyen ve geliştiren bir kaporta bulunuyor. Hafif kompozit gövde panelleri kullanılan otomobil ağırlığı da minimalize edilmiş. Dairesel gündüz farları, karbon fiber ön lipi, karbon fiber ön ızgara ve karbon fiber marşpiyeller gibi detaylar ile Mustang’in çok sevilen tasarımı günümüze uyarlanmış.

Otomobilin iç tasarımı ise Tesla modellerinden esinlenerek yapılmış. Ortadaki dikine yerleştirilmiş büyük dokunmatik ekran bunu kanıtlıyor. Modelin fiyatı ile ilgili bir bilgi paylaşmayan Aviar Motors, otomobilin hiç ucuz olmayacağını paylaşmış.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Vehicle added!
The vehicle is already in the wishlist!