Tesla, fabrikasında çılgın renkli otomobillerle yakalandı

Tesla, fabrikasında çılgın renkli otomobillerle yakalandı

Tesla, Gigafactory Şangay’da yeni çılgın renklerde otomobil üretmiş. Acaba bunlar ipuçları verilen fabrikasyon kaplamalar olabilir mi?

Birinci sınıf bir otomobil üreticisi için Tesla’nın çok sınırlı renk seçenekleri var. Daha önce çok daha fazla renk seçeneği sunuyordu, ancak üretimi kolaylaştırmak için Tesla son birkaç yılda boya seçeneklerini önemli ölçüde azalttı.

Son zamanlarda, otomobil üreticisi Gigafactory Berlin’deki yeni boya atölyesi tarafından sağlanan yeni renkleri tanıtıyor. Ancak Tesla, modellerinde yeni renkler sunmak için başka bir yöntemden de bahsediyor. Geçen yıl Tesla, resmi Weibo hesabında Çin’de fabrikasyon araç kaplamaları sunacağını açıklamıştı.

Tesla geçen yıl duyuruyu yaptıktan sonra, doğrudan Tesla tarafından yapılan kaplamaların resmi örneklerini görmedik. Tesla sahipleri yıllardır otomobillerini üçüncü partiler aracılığıyla farklı renklerde ve tasarımlarda kaplıyorlar, bu yüzden Tesla’nın hizmeti sunması merakla beklenen bir yenilik.

Şimdi Tesla ilk kez, Jason Yang’ın tepeden drone görüntülerinde, Gigafactory Şanghay’dan yepyeni renklerle yeni arabalar üretirken görüldü. Bunlar yeni boya renkleri mi, yoksa kaplamalar mı açıkça belli değil. Ancak açık mavi, turkuaz ve hatta pembe içeren bu bu denli geniş bir renk yelpazesi kaplamaların lehine düşünmemizi sağlıyor.

Bu noktada Tesla’nın daha önce kaplama hizmetinin doğrudan fabrikadan değil, teslimat merkezleri aracılığıyla çalışacağını söylediğine dikkat çekmemiz gerekir.

Bir otomobilin kaplanması, çoğunlukla çok fazla emek gerektiren bir iş olduğu için pek de ucuz değildir, ancak (Tesla’nın kendi araçları için yaptığı gibi) belirli modellerde uzmanlaşarak elde edilebilecek verimlilik iyileştirmeleri bu konuda kolaylık sağlar. Hele bir de süreç montaj aşamasından önce gerçekleşiyorsa…

Bu yeni vahşi renkler fabrikasyon olarak kaplanarak geliyorsa, Tesla’nın onlar için ne kadar ücret aldığını ve diğer modellerle diğer pazarlara açılıp açılmayacağını görmek ilginç olurdu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Vehicle added!
The vehicle is already in the wishlist!