Bentley’den kışlık jant-lastik paketi

Bentley’den kışlık jant-lastik paketi

Soğuk ve karlı bir günde, bir Rolls-Royce sahibi evde kalır ve tüm çok uluslu şirketlerini malikanelerinin ofisinin konforunda yönetirdi. Bir Bentley sahibiyse en yakın yetkili servise gidip, dört yeni jant ve kış lastiği paketinden birini satın alır ve çalışanlarının çoğu gün boyunca evde sıkışıp kalsa bile ofise gidebilir.

Continental GT ve GT Convertible sahipleri, bu kış ilk kez koyu gri boyalı ve parlak işlenmiş tasarımlara sahip ikiz 10 kollu alaşım jant seçme seçeneğine sahipken, Bentayga SUV’de yeni kış jant-lastik paketinin farklı bir versiyonu tercih edilebilecek.

Klişeyi bir kenara bırakırsak, bu kış paketlerini birbirine bağlayan ortak şey, yüksek performanslı Pirelli kış lastikleri. Bu lastikler, yüksek performanslı lastiklerle aynıdır. Tabi o kadar da birebir aynı değil. Karda mümkün olduğunca fazla çekiş gücüyle tutunmayı amaçlayan daha agresif sırt ve daha yumuşak lastik hamuru, 600 hp’den fazlasını üreten bu ağır sikletleri kaygan soğuk zeminlerde yolda tutmaya yardımcı olur.

Özellikle karlı koşullar için üretilen yüksek performanslı lastikleri bulmak, büyük alaşım jantlara sahip üst düzey spor otomobiller için kolay bulunmaz. Ki böyle bir jant-lastik paketinin doğrudan bayiden sunulması daha da nadir bir durum.

Dünyadaki herhangi bir lüks otomobil üreticisi sizi karda aktif ve ıslak bir şekilde sürmeye teşvik edecekse, o da Bentley’dir. Bazen sizi Rolls-Royce’dan daha lüks olduklarına ikna etmeye çalışsalar da, bunun gibi donanım paketleri Bentley sahiplerinin şoförlerine izin verip otomobillerini kullanmak istediklerini bilmenizi sağlar.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Vehicle added!
The vehicle is already in the wishlist!