Yeni Lamborghini ile yarın tanışıyoruz.

Yeni Lamborghini ile yarın tanışıyoruz.

Lamborghini 7 mayısta çevrimiçi olarak bir model tanıtacağı açıkladı.

Lamborghini, pandemiden dolayı 13 Mart 2020’de Sant’Agata Bolognese fabrikasında üretimi durdurmuştu. Bu süre zarfında planlarını revize eden marka 7 mayısta yeni otomobilini tanıtacağını açıkladı. Tanıtılacak model ile ilgili ise bir bilgi verilmedi. Lamborghini sadece tanıtılacak yeni modelin ürün yelpazesindeki bir boşluğu dolduracağını belirtmiş.

Yeni gelecek modelin, 11. yılında olan Aventador’un yerine geleceği ise tahmin edilmiyor. Herhangi bir casus fotoğrafı ortaya çıkmadan Aventador’un yerine bir model geliştirmek neredeyse imkansız. Flippo Perini ve ekibinin yaptığı Aventador tasarımı, adeta ”zamansız tasarım” ın sözlükteki karşılığı olmaya devam ediyor.

Daha gerçekçi ihtimallere yönelirsek, Huracan veya Urus’un yeni bir versiyonu ile tanışmayı beklemek daha doğru olabilir. İlk seçenek, Performante’den tanıdığımız 5.2 litrelik atmosferik makineyi kullanan, 640 PS güç ve 600 Nm tork üreten bir ”Huracan Super Trofeo Omologato” olabilir. Super Trofeo Omologato’nun Performante’ye göre 150 kilogram daha hafif olup 1400 kilogram seviyelerinde bir ağırlığa sahip olacağı da iddialar arasında. Ayrıca modelde çok fazla aerodinamik iyileştirme olacağı da bekleniyor. İkinci seçenek ise arkadan çekişli Huracan olarak tanıdığımız Huracan EVO’nun spider versiyonu olabilir.

3. seçenekte ise Urus ST-X’in bir yol versiyonu bulunuyor. Hatırlacağınız gibi Urus ST-X, otomotiv tarihindeki ilk yarış odaklı SUV’du. 4. seçenekte ise plug-in hybrid bir Urus bulunuyor. Markanın, yeni modelin ürün yelpazesindeki bir eksiği kapatacağını açıklaması son seçeneği bir adım öne çıkarıyor diyebiliriz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Vehicle added!
The vehicle is already in the wishlist!