Maserati, MC20 Bazlı GT2 Yarışçısını Tanıttı

Maserati, MC20 Bazlı GT2 Yarışçısını Tanıttı

Maserati, Fanatec GT2 Avrupa Serisi Şampiyonası’na katılmaya hazırlanan ortadan motorlu modelinin yarış versiyonunu tanıttı.

MC20 GT2, yola çıkan MC20’yi temel alıyor ancak bir dizi pist odaklı modifikasyona maruz kaldı. Dışarıdan başlayarak, gövdenin büyük bir kısmı yeniden tasarlandı, aerodinami ve soğutmaya odaklanıldı. Önde, büyük bir karbon fiber ayırıcı, kanatçıklar, Trident amblemini andıran havalandırmalı bir kaput ve çamurluklarda panjurlar var.

Profil, yarış lastikleriylele donatılmış 18 inçlik tek bijonlu alüminyum jantlar, İtalyan bayrağına sahip yarış tarzı aynalar ve daha belirgin arka çamurluklardaki genişletilmiş hava girişleriyle karakterize edilmiş. Arkadaysa çok katlı ayarlanabilir büyük bir arka kanat ve önemli ölçüde daha büyük bir difüzör görüyoruz. Pencereler, ağırlıktan tasarruf amacıyla Lexan’dan yapılmıştır.

İçeride, ekstra güvenlik için FIA onaylı bir takla kafesi eklendi. Pedal kutusu ve direksiyon kolonu, sürücü için altı noktalı kemer setine sahip sabit bir yarış koltuğu ile ayarlanabilir. Ayrıca çok işlevli bir karbon fiber direksiyon simidi, klima, ayarlanabilir ABS ve çekiş kontrolü ve ayrıca bir veri toplama sistemi bulunmaktadır. İsteğe bağlı özellikler arasında bir arka görüş kamerası, turlarınızı kaydetmek için bir araç içi kamera, bir sürüş performansı optimizasyon ekranı ve lastik basıncı izleme sistemi bulunur.

Maserati’nin Nettuno isimli çift turbo beslemeli 3.0 litrelik V6 kuru karterli motoru, yol için olan MC20’de 630 hp üretiyor. Ancak Maserati, güç ünitesi hala geliştirme aşamasında olduğu için GT2 varyantı için henüz bir rakam açıklamadı. Güç, yarış debriyajı ve mekanik sınırlı kaydırmalı kendinden kilitli diferansiyel ile altı vitesli sıralı şanzıman aracılığıyla arka aksa gönderilir. Süspansiyonda ayarlanabilir amortisörlere ve viraj denge çubuklarına sahip çift salıncak bulunur. Frenler, yarış kaliperleri ve ısmarlama soğutmalı daha büyük havalandırmalı disklerle iyileştirildi.

Model, 2023’te Fanatec GT2 Avrupa Serileri Şampiyonası’nda yarışlarda ilk kez sahneye çıkacak. Maserati MC20 GT2, Trident markasının kapalı tekerlekli motor sporlarına ve FIA ​​GT Şampiyonalarında MC12 dönemini (2004-2010) takip eden GT yarışlarına dönüşünü işaret ediyor. Unutmayın, Maserati, Formula E’ye katılımlarını zaten duyurdu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Vehicle added!
The vehicle is already in the wishlist!