Makyajlı Golf GTI Clubsport, en güçlü önden çeker Golf oldu

Makyajlı Golf GTI Clubsport, en güçlü önden çeker Golf oldu

Volkswagen, sekizinci nesil Golf GTI’i makyajlamıştı. “8.5” olarak adlandırılan makyajlı Golf GTI Clubsport, 300 bg gücüyle, markanın tarihinde bugüne kadar üretilen en güçlü önden çeker otomobil ünvanını aldı. En son 2021’de tanıtılan Golf GTI Clubsport, Golf GTI’in 45. yılına atıfta bulunurken, 2025 Golf GTI Clubsport, modelin 50. yılını kutluyor.

Golf GTI da, makyajlı Golf’e benzer şekilde, far formlarındaki keskinliğin arttırılması gibi dış gövdede farklılık yaratıyor. Yeni LED Matrix farlar, eskiye göre %15 daha fazla aydınlatma sağlarken, arka farlarada da dinamik 3D LED ile flaşör fonksiyonu kazandırılmış.

Yeni Warmenau adı verilen opsiyonel 19″ jantlar, jant başına sadece 8 kg geliyor, bu diğer jantlara göre %20 hafiflik sağlamak anlamına geliyor. Ancak tüm bunların yanında asıl değişiklikler iç mekanda yapılmış. MIB4 adı dördüncü jenerasyon verilen modüler “Infotainment” sistem ile birlikte, 12.9″ lik tamamen yenilenmiş ve geliştirilmiş dokunmatik orta ekran geliyor. 10.2″ lik dijital gösterge paneli de üç farklı versiyonda görüntü sağlayabiliyor: Classic, Progressive ve GTI.

Clubsport, 300 bg’lik gücü ile 0-100 km/s hızlanmasını 5.6 saniyede tamamlıyor. 250 km/s ile limitlenen son hız, opsiyonel “Race Package” satın alınırsa, 270 km/s’ye kadar çıkarılabiliyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Vehicle added!
The vehicle is already in the wishlist!