55.000 $’a Bugatti Chiron sahibi olmaya başlayabilirsiniz

55.000 $’a Bugatti Chiron sahibi olmaya başlayabilirsiniz

Dünya, Bugatti’nin bir sonraki içten yanmalı motorlu hiper otomobilinin tanıtımını bekliyor olabilir, ancak mevcut Buggati sahipleri, OEM parçalarını kullanarak değerli Veyron ve Chiron’larını korumakla ilgileniyorlar. Hatta parça parça toplamak için de şansınız var. Bunun için, sgr_automotive tarafından 55.000 $ (52.000 €) gibi harika bir fiyatla satılan, Chiron tavanına sahip olabilirsiniz.

Bugatti’nin modelleriyle ilişkili abartılı bakım maliyetleri ve karbon fiberden yapılmış gövde panellerinin ucuz olmadığı konusundaki yaygın bilgisi ile tanındığını hesaba katacak olursak, bu fiyat pek de abartılı sayılmaz.

Söz konusu tavan, Chiron’un monokok karbon fiber şasisine doğrudan bağlı olan önemli bir yapısal bileşenidir. Veyron Grand Sport’tan farklı olarak Chiron, hiçbir zaman roadster gövde stilinde sunulmadı, bu nedenle tavan çıkarılabilir değil. Şirketin parçayı Bugatti fabrikasından mı yoksa kaza yapmış bir Chiron’dan mı tedarik ettiğiyse belli değil.

Bir Bugatti Chiron için isteğe bağlı donanımın maliyetine baktığınızda, çatı montajı için 55.000 dolarlık fiyat, karşılaştırmalı olarak çok fazla gibi görünüyor. Örneğin, çatıya iki cam panel ekleyen “Sky View” seçeneği otomobili satın alırken 62.000 dolara mal oluyor.

Her durumda Bugatti Chiron’unuzun tavanı hasarlıysa veya garajınızda tutmak için yedek parçaya ihtiyacınız varsa, bu tavanı çevrimiçi olarak satın alabilirsiniz. Mavi renge boyanmış olsa da iç döşemeyle birlikte gelmiyor. Ancak bir tavan paneli için bu kadar para harcamaya hazırsanız, ekstra boyama ve montaj maliyetleriyle ilgili bir sorun yaşamayacağınızı tahmin ediyoruz. İşin iyi yanıysa, tavanın Pur Sport, Super Sport ve Super Sport 300+ dahil olmak üzere tüm Chiron modellerinde ortak olması.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Vehicle added!
The vehicle is already in the wishlist!