Alpine 13 Ekim’de Piyasaya Süreceği Alpenglow Hiperotomobil Konseptini Tanıttı

Alpine 13 Ekim’de Piyasaya Süreceği Alpenglow Hiperotomobil Konseptini Tanıttı

Alpine, 13 Ekim’de piyasaya sürülecek olan çarpıcı bir konsept olan Alpenglow’un ilk tanıtımını yayınladı. Fransız otomobil üreticisi, Alpenglow’un hem yol hem de pist için gelecekteki Alpine modellerinde uygulanacak tasarım ve teknolojiyi sergilediğini söyledi.

Tek fotoğraf, kırmızı renkli farlara, aerodinamik bir seraya ve gövdeden dışarı çıkan uzun çamurluklara sahip alçak bir hiper otomobili gösteriyor. Ayrıca büyük ayırıcıyı ve arkada saklanan arka spoyleri de görebiliyoruz. Siluet bize yakın zamanda ortaya çıkan Alpine A480 IED tasarımlı konsepti hatırlatıyor ancak Alpenglow daha keskin ve daha agresif görünüyor.

Genel olarak, konsept gelecekten gelen egzotik bir pist odaklı makineyi andırıyor ve özellikleri hakkında daha fazla bilgi edinmek için gerçekten heyecanlıyız. Alpine ayrıntılar konusunda çekingen davrandı ancak konseptin güçlü elektrik motorlarıyla geleceğini varsaymak yanlış olmaz.

Şirkete göre, Alpenglow adı “gün doğumundan önce ve gün batımından sonra dağlarda yatay bir kırmızı ışık çizgisinin belirdiği parlak bir fenomeni ifade eder”. Bu, marka için yeni bir çağın şafağını önizleme olan konseptin misyonu için bir benzetmedir. Alpenglow’dan gelen stil ipuçları, büyük olasılıkla, A110’un tamamen elektrikli halefi ve tonlanmış bir tarzda olsa da yüksek sürüşlü GT-X Over’da yolunu bulacak.

Alpine Alpenglow’un 13 Ekim’deki dijital prömiyerinin ardından konsept, 17 Ekim’de 2022 Paris Otomobil Fuarı’nda halka tanıtılacak. Alpine’nin Paris’teki standında ayrıca ICE ile çalışan aracın en sert versiyonu olan A110 R’ye de ev sahipliği yapacak. spor araba.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Vehicle added!
The vehicle is already in the wishlist!