Alpine A110, daha güçlü olarak ve teni, Ekstra Özelliklerle Çıkıyor

Alpine A110, daha güçlü olarak ve teni, Ekstra Özelliklerle Çıkıyor

Alpine, makyajladığı A110’un örtüsünü kaldırdı. Gerçi buna tam olarak makyaj diyemeyiz, çünkü kelimenin tam anlamıyla öyle sayılmaz. Farklı bir deyişle modeli segmentin rekabetçi tarafında tutmayı amaçlayan bir tazelenme olduğu söylenebilir.

Modern spor otomobilin Fransa’daki Dieppe fabrikasında üretime girmesinden yaklaşık dört yıl sonra, şimdi tanıtılan otomobil, A110, A110 GT ve A110 S’den oluşan tüm ürün yelpazesine birkaç yenilik getiriyor.

Güç baz modelde hala, 252 hp güç ve 320 Nm tork üreten Renault Megane RS ile paylaşılan, ortaya monte edilmiş aynı turboşarjlı 1.8 litrelik dört silindirli motor tarafından sağlanıyor. S ve GT versiyonlarıysa, sırasıyla 300 hp ve 340 Nm ile 292 hp ve 320 Nm ile biraz daha güçlü.

Gücü arka tekerleklere ileten çift karvamalı yedi vitesli otomatik şanzımanla 0’dan 100 km/s hızlanması giriş seviyesinde 4,5 saniye ve diğer iki modelde 4,2 saniye sürüyor. Üst versiyonlarda 0,2 saniyelik bir iyileşme söz konusu. A110 ve A110 GT’de maksimum hız elektronik olarak 250 km/s, S’de 260 km/s ile sınırlandırılmış. Ancak isteğe bağlı olarak Aero Kit ile 275 km/s’ye çıkabilir. Maksimum hızın yanı sıra karbon fiber ön spoyler, arka spoyler ve Michelin PS Cup 2 Connect semi slick lastiklerden oluşan Aero Kit, mikrofiber döşemeye sarılmış yarış koltuklarıyla da kombinlenebilir.

Renk paleti de geliştirilmiş ve ürün gamının zirvesindeki A110 S’in dış kısmında krom siyah yazı ve ek ‘S’ arması var. “GT” logoları, kendi adını taşıyan A110 modelini süslüyor ve en uygun fiyatlı A110, tıpkı GT gibi standart Alpine şasisi ile birlikte gelirken S modeli, özel bir süspansiyona sahip. 7 inç dokunmatik ekrana sahip yeni bilgi-eğlence sistemi, makyajın bir parçası.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Vehicle added!
The vehicle is already in the wishlist!