TAG Heuer, 911 Carrera RS 2.7’in 50. Yılı İçin İki Saat Hazırladı

TAG Heuer, 911 Carrera RS 2.7’in 50. Yılı İçin İki Saat Hazırladı

1972 Porsche 911 Carrera RS 2.7’den ilham alan renk şemalarında sunulan TAG Heuer’in son modeli, otomotiv şirketinin ilk “Carrera” markalı aracını kutlayan sınırlı sayıda üretilen bir saattir.

TAG Heuer CEO’su Frédéric Arnault, “Carrera’nın adı ve ruhu, hem TAG Heuer hem de Porsche için inanılmaz derecede anlamlı ve semboliktir” dedi. “Bu nedenle, ikonik RS 2.7 olan ilk Porsche 911 Carrera’nın 50. yıldönümü için, kendi imzamız olan TAG Heuer Carrera kronografımızda bu çığır açan spor otomobilin karakterini ve gücünü ifade edecek bir haraç saat yaratmak istedik.”

5 Ekim 2022’de Paris’te düzenlenen bir etkinlikte dünyaya sunulan saatler, 911 Carrera RS 2.7’nin lansmanından 50 yıl sonra tanıtıldı. “Carrera” adını alan ilk Porsche 911’in, araç sahipleri tarafından da yarışılabilecek bir yol aracı olması amaçlandı.

42 mm TAG Heuer Carrera Chronograph’ı temel alan bu özel sürüm saatler de aynı amaçlar için yaratıldı. Günlük kullanım için ideal olan şık tasarımı ile tri-compax düzeni, sürücüler için harika olan, mümkün olduğunca okunaklı ve doğru olacak şekilde oluşturulmuştur.

Saat, TAG Heuer’in en gelişmiş mekanizması olan 80 saatlik güç rezervine sahip Calibre Heuer 02 ile donatılmıştır. Bu arada mekanizmanın salınan kütlesi, Porsche’nin üç kollu direksiyon simidine benzeyecek şekilde özelleştirildi ve safir kristal kasanın arkasından görülebiliyor.

Saat, Porsche’nin 1972’de sunduğu renk seçeneklerinden esinlenerek iki renkte sunulacak: Indischrot (Guards Red) ve Glasurblau (Glazier Blue).

Sporty Blue Edition sadece 500 örnekle sınırlı olacak ve cilalı çelik kasaya, rodyum kaplama indekslere ve 911 Carrera RS 2.7’nin krom kapı kollarını anımsatmak üzere tasarlanmış akrep ve yelkovana sahip olacak. Bu arada kadran pürüzsüz beyaz opalindir ve iki alt sayaç salyangoz bir yüzeye sahiptir.

Sporty Red Edition, sadece 250 örnekle daha da sınırlı olacak. Her biri 18K 5N pembe altın kasa, kurma kolu ve butonlara sahip. Parıldayan beyaz kadran, Guards Red çizgileri ve pembe altın rengi uygulamalı indekslerle çevrilidir.

Porsche AG Satış ve Pazarlama Başkanı Detlev von Platen, “Porsche 911 Carrera RS 2.7, ‘Carrera’ olarak adlandırılan ilk 911 ve Porsche serisinin şu anda taçlandıran görkemiydi” diyor. Bu spor otomobil ikonunun yıl dönümü, inovasyon ve mirası birleştiren özel ürünler için aynı felsefeyi ve sevgiyi paylaştığımız yakın ortağımız TAG Heuer ile ortak bir saat başlatmak için mükemmel bir fırsat.”

Kronograflar TAG Heuer butiklerinde ve seçkin perakende ortaklarında sunulmaktadır. Mavi sürüm 7.750 dolardan başlarken, kırmızı model 23.550 dolardan başlıyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Vehicle added!
The vehicle is already in the wishlist!