Arkadan İtişe ve Direksiyon Yönlendirmesine sahip Lamborghini Huracan Tecnica Tanıtıldı

Arkadan İtişe ve Direksiyon Yönlendirmesine sahip Lamborghini Huracan Tecnica Tanıtıldı

Lamborghini sonunda Tecnica olarak adlandırılan en son Huracan modelini tanıttı. Yeteneklerini hem yolda hem de pistte sergilemekten hoşlanan alıcılara yönelik bir arkadan çekişli modeldir. Özetle Tecnica, Huracan EVO ile aynı RWD kurulumuna sahiptir, ancak güç Huracan STO’da bulunan daha güçlü motordan gelir.

Bu motor, 5,2 litrelik bir V10 ünitesidir, 640 hp güç ve 565 Nm tork sunarr. Bu yeni Huracan sadece 1.379 kg ağırlığındadır ve otomobil üreticisinin LDVI sistemi (Lamborghini Dinamica Veicolo Integrata), doğrudan direksiyon oranı ve tork yönlendirmeli arka tekerlek direksiyonu, ayrıca modifiye edilmiş bir P-TCS sistemi ve ısmarlama bir süspansiyon kurulumu ile donatılmıştır.

Karbon seramik frenler gerekli tüm durma gücünü sağlarken, sürücüler Strada, Sport ve Corsa modları arasında seçim yapabilir. Otomobilin 100 km/s süresine gelecek olursak, sadece 3,2 saniyede tamamlar.

Görsel olarak, bu otomobil güncellenmiş bir görünüme sahip ve bu da “daha güçlü, yırtıcı bir duruş” sağlıyor. Terzo Millennio’nun siyah Ypsilon tasarımına sahip ve Huracan’da ilk kez bir hava perdesi içeren yeni bir tampon var. Ayrıca yeni bir ön ayırıcı, Essenza SCV12’den ilham alan bir siluet, yeni dikey cam pencere ve yeniden tasarlanmış kaput ile yeniden şekillendirilmiş arka kısım, ayrıca yeni bir tampon, yeni altıgen egzoz boruları ve EVO RWD’den %30 daha fazla bastırma kuvveti sağlayan sabit bir arka kanat da var.

Diğer dış özellikler arasında, geliştirilmiş aerodinamik verimlilik için yeni aero deflektörler ve Lamborghini Vision GT konseptinden ilham alan yeni Damiso 20 inç elmas kesim jantlar yer alıyor.

Kabinde ise yüksekliği ayarlanabilen spor koltuklar, hafif kapı tasarımı, emniyet kemerleri, ısmarlama Alcantara döşeme, yeniden tasarlanmış HMI arayüzü, Apple CarPlay, Android Auto ve Amazon Alexa bağlantısı ve çok daha fazlasını elde edersiniz.

Alıcılar, şirketin Ad Personam programı sayesinde sekiz standart renk ve 200’den fazla ek boya seçeneği arasından seçim yapabilir.

Şirketin CEO’su Stephan Winkelmann, “Huracan Tecnica, Lamborghini’nin tasarım ve mühendislik uzmanlığını, sürüşü eğlenceli mükemmel Huracan’ı yaratmak için sarf edilen çabanın sonucu ve yarış pistine giderken de sokakta olduğu kadar ilgi uyandırıyor” dedi ve ekledi:

“Tecnica, Huracan ailesini tamamlıyor, RWD ve pist odaklı STO arasında mükemmel bir şekilde oturuyor ve teknolojiyi, performansı ve Huracan’ın V10 emişli motorunu çarpıcı biçimde gelişmiş bir tasarımda kusursuz bir şekilde sunuyor.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Vehicle added!
The vehicle is already in the wishlist!