1.012 HP’lik Hennessey Mammoth 6×6’nın Üretimi Başladı

1.012 HP’lik Hennessey Mammoth 6×6’nın Üretimi Başladı

Hennessey Mammoth 1000 6×6, 719 cm’lik uzunluğuyla modifiye şirketinin 30 yıllık tarihinde şimdiye kadar yaratılmış en büyük kamyoneti. Aynı zamanda 1.012 hp güç ve 1.313 Nm torkla delicesine güçlü. Bu çılgın kamyonetin planlanan yılda 12 adetlik üretim maratonu başladı.

Güç, Dodge Ram TRX motorundan geliyor; bu motor, stok haliyle karşılaştırıldığında fazladan 300 hp güce ve 433 Nm torka sahip.

Performans yükseltmelerinin yanı sıra, bu canavar 6×6 ayrıca kilitlenen arka akslara, Bilstein süspansiyona, 37 inç arazi lastiklerine sarılı 20 inç jantlara ve ayrıca toplam uzunluğu 1,5 metreye yakın oranda uzatan üçüncü bir aks ile birlikte geliyor. Bu arada, neredeyse yarım milyon dolarlık fiyat etiketi, kamyonetin temel aldığı Dodge Ram TRX kamyoneti de içeriyor.

Şirket kurucusu ve CEO’su John Hennessey; “Mammoth 6×6’daki her şey daha büyük, daha kötü ve daha heybetli – ayrıca, arazide tam bir güç merkezi olmasına rağmen hala süper hızlı. Yolun tartışmasız kralı,” dedi.

Diğer öne çıkan özellikler arasında değiştirilmiş ön ve arka tamponlar, ek LED ışıklar ve ayrıcalık katan özel hazırlanmış bir kabin yer alıyor. Bununla birlikte Mammoth, Hennessey’nin ilk 6×6 kamyonu değil. Şirket bugüne kadar dünya çapındaki müşterilerine 20’den fazla VelociRaptor 6×6 ve Goliath 6×6 Silverado kamyonet üretip teslim etti.

Yeni Hennessey Mammoth 1000 6×6 TRX, yetkili Ram bayilerinden veya doğrudan Teksas merkezli modifiye şirketi aracılığıyla sipariş edilebilir. Sahip olmak istiyorsanız, lojistik konusunda endişelenmeyin.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Vehicle added!
The vehicle is already in the wishlist!