Aston Martin, efsanevi modeli DBR1’e Speedster ile selam gönderiyor

Aston Martin, efsanevi modeli DBR1’e Speedster ile selam gönderiyor

Aston Martin, 1959’da 24 Saat Le Mans’ta ve 1957, 1958 ve 1959’da 1.000 Km Nurburgring’de zafer kazanan DBR1’e saygı duruşunda bulunan V12 Speedster’ın özel bir varyantını tanıttı.

İngiliz otomobil üreticisi, V12 Speedster’dan sadece 88 adet üretecek ve alıcılar, özellikle dikkat çekici bu ilk örnekten sonra artık DBR1 spesifikasyonunu sipariş edebilecekler.

Aston Martin V12 Speedster DBR1 konfigürasyonunu diğerlerinden farklı kılan, Aston Martin Racing Green rengi, Clubsport White ince şeritleri ve bir “ruj” grafiğine sahip Saten Gümüş anodize ön ızgara. DBR1 versiyonun dış kaplaması o kadar özel ki, Aston Martin’in gelişmiş boya tesisinde hayata geçmesi 50 saatten fazla sürüyor.

Modelde yapılan diğer değişiklikler arasında bu versiyona özgü elmas kesimli 21 inç çapındaki tek bijonlu jantlar var. Aston Martin, bir dizi karbon fiber vurgu, Caithness Yeşil deri ve saten gümüş fırçalanmış alüminyum vites kolu kullanarak DBR1 spesifikasyonunun içini de değiştirdi.

Aston Martin tasarım başkanı Marek Reichman, “Duygu ve seçkinlik bu arabanın kalbinde yer alıyor” diyor. “Nadir ve istisnai bir Aston Martin, zarif, sanatsal şeklini yalanlayan içgüdüsel bir sürüş deneyimi sunmak için tasarlandı. DBR1’in ihtişamına selam veren ısmarlama bir teknik özellik yaratmak, ekibim ve ben için büyük bir ayrıcalık oldu ve bu arabaların, tasarımlarına uyguladığımız aynı şevkle sürüldüğünü görmek için sabırsızlanıyorum. “

Tüm V12 Speedster modellerinin kalbinde, otomobil üreticisinin 690 hp güç ve 752 Nm tork üreten 5,2 litrelik çift turboşarjlı V12’si olacak.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Vehicle added!
The vehicle is already in the wishlist!