Audi, Q5 e-tron’u tanıttı

Audi, Q5 e-tron’u tanıttı

Audi, içten yanmalı motorlu Q5 ile hiçbir ilgisi olmayan, sadece Çin’de satacağı elektrikli Q5 e-tron modelini tanıttı.

Bunun yerine Audi Q5 e-tron, Volkswagen ID.6’nın platformunu temel alıyor. Alman marka altyapısal olmasa da, Q4 e-tron ile görsel bir bağlantı kurmaya karar verdi. Bu nedenle Q5 e-tron’u Q4 e-tron’un daha büyük bir versiyonu olarak görebilirsiniz.

Nisan ayında sergilenen Audi Concept Shanghai’yi hatırlayanlarınız, bu modelde yer alan bazı şekilleri hatırlayabilir. Q5 e-tron, VW tarafından SAIC ile kurulan ortak girişim tarafından üretilecek ve Alman grubun Çinli ortaklarıyla birlikte geliştirilen ikinci modeli olacak.

Fotoğrafta da görebileceğiniz gibi yeni Audi Q5 e-tron, üç sıralı, yedi koltuklu bir konfigürasyonda mevcut olacak. Alman marka aynı zamanda onu altı koltuklu bir konfigürasyonda da sunacak ve Tesla Model X’te olduğu gibi ikinci sırada geleneksel bir koltuk yerine tekli koltuklar yer alacak.

Audi Q5 e-tron’un 40 ve 50 olmak üzere iki versiyonla sunacak. Q5 e-tron 50 dört tekerlekten çekiş ile gelecek, 40 ise sadece arkadan çekiş ile mevcut olacak. Her ikisi de 83.4 kWh pili paylaşacak. Yine en üst düzey model 302 beygir gücü ile gelecek, e-tron 40 ise 201 beygir gücüne sahip olacak. Bu veriler tanıdık geliyorsa, sebebi MEB platformunun kullanılması olabilir.

Daha uygun fiyatlı bir model isteyen müşteriler, daha sonra 55 kWh kapasiteye sahip daha küçük bir batarya ve daha az güç ile satışa sunulacak Audi Q5 e-tron 35’i tercih edebilirler. Bu müşteriler, arkadan çekişli elektrikli Audi crossover’larından alacakları 177 beygir gücüne razı olmak zorunda kalacaklar.

Etiketler:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Vehicle added!
The vehicle is already in the wishlist!