AUDI Q8’E 3 LİTRELİK HİBRİT

AUDI Q8’E 3 LİTRELİK HİBRİT

Audi, seçili Avrupa pazarlarında iki farklı menzil seçeneği sunan Q8’in plug-in hibrit versiyonunu piyasaya sürüyor.

Q8 55 TFSI e Quattro ve 60 TFSI e Quattro olan bu iki versiyonda, sekiz ileri otomatik şanzımana entegre edilmiş bir elektrik motoruyla eşleştirilmiş Audi’nin 3.0 litrelik TFSI V6 motorunu kullanıyor.

55 TFSI e Quattro 381 hp güç ve 600 Nm tork sunarken, daha güçlü 60 TFSI e Quattro 462 hp güç ve 700 Nm tork vaat ediyor.

Her iki model de sadece elektrik modunda 135 km/s maksimum hıza ulaşabiliyor. Sadece içten yanmalı kardeşlerindeki gibi mekanik Quattro dört tekerlekten çekiş sistemi sayesinde da 0-100 km/sa hızlanması 55 TFSI e için 5,8 saniye ve daha güçlü 60 TFSI e için 5,4 saniye sürüyor. Maksimum hızlarıysa 240 km/s ile sınırlandırılmış.

Hibrit sistem, bagaj bölmesinin altına takılan sıvı soğutmalı 17,8 kWh lityum iyon aküye sahiptir. EV, Hibrit ve Otomatik sürüş modlarına ek olarak, plug-in hibrit Audi Q8 ayrıca bataryanın şarj durumunu daha sonraki bir noktada kullanmak için saklayan bir “Bekletme” moduna ve bataryayı olabildiğince tam olarak şarj eden Şarj özelliğine de sahip. Bu noktada frenleme esnasında 80 kW’a kadar ulaşabilen sistemin güçlü geri kazanım gücünün payı büyük.

Bataryaları şarj etmesiyse, 7,4 kW’a varan maksimum şarj kapasitesiyle iki buçuk saat kadar sürüyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Vehicle added!
The vehicle is already in the wishlist!