BMW Jeff Koons ile özel bir 8 Serisi hazırladı

BMW Jeff Koons ile özel bir 8 Serisi hazırladı

Bu klasik bir BMW Art Car olmayabilir, ancak Alman markası, 8 Serisi Gran Coupe’nin çok özel ve benzersiz bir versiyonu olan 8 X JEFF KOONS’un yaratılması için Amerikalı sanatçı Jeff Koons ile birlikte çalıştığı güzel bir teselli olabilir. 350.000 dolarınız varsa sahip olabileceğiniz ve cesaretiniz varsa sürebileceğiniz bu ender nadir sanat eserine bir göz atalım.

Bu aslında Koons’un BMW için özel olarak tasarladığı ilk otomobil değil. İlki 2010’da tanıtılan bir M3 GT2 Art Car idi. Bu otomobil Le Mans’da yarıştı, ancak 8 Serisi alışveriş merkezlerinde ve caddelerde gezinmek için tasarlanan düşük üretimli bir yol otomobili. 8 X JEFF KOONS için sanatçı, dünya çapında 99 adet ile sınırlı olarak satılacak bu otomobilin dışında kullanılacak olan dış görünümü ve iç renk kombinasyonlarını kişisel olarak tasarladı.

“BMW 8 Serisi Gran Coupe versiyonum bir rüyanın gerçekleşmesidir. Tamamen benzersiz, benim için çok özel. Uzun zamandır özel bir BMW yaratmak istiyordum” dedi Jeff Koons. “Önemli olan birbirimizle nasıl ilişki kurduğumuz ve etrafımızdaki her şeyin farkındalığımızdır. Bu ilke, THE 8 X JEFF KOONS için yaratıcı vizyonumu yönlendirdi ve bu, BMW ile iş birliğimin heyecan verici bir sonraki bölümü.”

Dış kısım, “buhar makinası” görüntüleri ve kelimenin tam anlamıyla “POP!” kelimesiyle olabileceği kadar parlak ve enerjiktir. Koons, bu otomobilin patlayan renk çizgileriyle 2010 sanat otomobiline nazikçe geri dönmeyi amaçladı. Vahşi dış görünümden bahsetmişken BMW, sınırlı sayıda üretilen modelin boya işleminin tamamlanması için 11 farklı aşama ve araç başına birkaç yüz saat işçilik gerektiğini söylüyor.

Arabanın içi gözlerimiz için daha az şok edici değil. Orada Spider Man filminden çıkmış olabilecek parlak kırmızı ve mavi döşemelerin yanı sıra kahverengi deri, halı ve tavan döşemesi bulacaksınız.

Her hafta, 99’u tamamlanana kadar, bu otomobillerden bir çift üretilecek. Her örnek, Jeff Koons ve BMW Yönetim Kurulu Başkanı ve CEO’su Oliver Zipse tarafından kişisel olarak imzalanmış, benzersiz şasi numarası içeren geniş kapsamlı bir orijinallik sertifikası ile birlikte gelecek.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Vehicle added!
The vehicle is already in the wishlist!