BMW M2’YE ELEKTRİKLİ KARDEŞ GELİYOR

BMW M2’YE ELEKTRİKLİ KARDEŞ GELİYOR

Güncel BMW M4 ve M3, şimdilik yalnızca arkadan itişli olarak satılıyor olsalar da, xDrive versiyonları yakında showroomlarda satışa sunulacak. Fakat buna rağmen 2 Serisi’nin yenilenmesinin ardından ürün gamında bir takım eksiklikler olabilir.

Yine de, yeteri kadar hızlı olan ancak hiçbir yerde gerçek bir M otomobil kadar pist ve eğlence odaklı olmayan bir BMW Z4 M40i’ye sahip olabilirsiniz. Ya da başınızın üstünde bir tavan isterseniz, Toyota logolarını umursamadığınız takdirde Supra da bir seçim olabilir.

Fakat bu durum gelecek yıl, BMW M2 G87’nin BMW M’nin 50. yıl dönümü için gelmesiyle değişecek. Ayrıca bu özel dönemin “dünyanın en güçlü harfi” için oldukça dikkat çekici bir yenilik daha getireceği söyleniyor.

Bavyeralılar, eski BMW M modellerinin en gözde yüksek performanslı versiyonlarından birinin geri dönüşünü temsil eden 550 beygir gücündeki BMW M4 CSL’nin yanı sıra ikinci nesil M2 üzerinde de çalışıyor.

Hem içeriden gelen söylentilere hem de özel test prototiplerine bakacak olursak bir sonraki M2, yakın zamanda tanıtılan i4 M Performance’dakinin aynısı olan güç ünitesinin birazcık farklı bir versiyonunu kullanan elektrikli bir kardeşe sahip olacak.

Başka bir deyişle, geçici olarak iM2 olarak anılan model, yalnızca arka tekerleklere en az 530 beygir gücü gönderilerek tarihin en güçlü kompakt M modeli olabilir.

Bununla birlikte BMW iM2, mevcut BMW M3 başta olmak üzere çoğu M modelinde bulunan S58B30T0 kodlu 3 litrelik çift turbo beslemeli motorun biraz zayıflatılmış bir versiyonuna sahip olması beklenen, içten yanmalı motorlu M2 G87’den çok daha ağır olacaktır.

İhtiyaç anında yaklaşık 450 beygir gücü üretmek için benzini yudumlayancak olan M2, şu karbon fiber tavan ve 50:50 ağırlık dağılımından da faydalanacak.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Vehicle added!
The vehicle is already in the wishlist!