Bricklin markası canlandırılmaya çalışılıyor

Bricklin markası canlandırılmaya çalışılıyor

1972 yılında Malcolm Bricklin tarafından kurulan Bricklin, 1974 yılında ilk ve tek otomobili olan SV-1’i üretmeye başlamıştı. Kanada’nın verdiği destek ile New Brunswick’te üretimine başlanan SV-1, 1975 yılına kadar üretilmiş ve Bricklin, kalite problemleri nedeniyle bu kısa süreçten sonra kapatılmıştı. Dönemine göre iddialı ve cesur bir tasarıma sahip olan Bricklin SV-1, tarihin tozlu sayfalarına gömülmüştü.

New York merkezli bir firma olan Visionary Vehicles, günümüzde Bricklin ismini tekrar hayata döndürmek için kolları sıvadı. V Cars ile Chery’nin Kuzey Amerika distribütörlüğüne sahip olan şirket, iddialı tasarımın yanında uygun fiyat politikası ile satış yakalamaya çalışacak. Visionary Vehicles ile Bricklin’in yollarının kesiştiği bir konu da, 1968 yılında Malcolm Bricklin’in Subaru’nun ilk ABD distribütörü olarak çalışıyor olması. Yani her iki girişimci de distribütörlükten, üreticiliğe adım atma şeklinde ilerleme kaydetmek istemiş.

Uzun zamandır çalışmaları hakkında render paylaşamı yapan Visionary Vehicles, otomobilin üretimi bitmiş halde, gerçek fotoğraflarını paylaştı. 3 tekerlekli ve tamamen elektrikli olan aracın model ismi 3EV olarak adlandırılmış. EV3’ün fiyatları agresif bir şekilde 28,980 USD’den başlayacak. Daha iyi menzil sunan ve daha iyi ekipmanlara sahip 3EVX’in ise fiyatının 38,980 USD’den başlaması planlanıyor. Firmanın bu satış fiyatlarından zarar etmemesi için 30.000 adetin üzerinde yıllık satış yapabilmesi gerektiği hesaplanıyor. Yeni Bricklin’in adını aldığı Bricklin gibi kısa ömürlü olup, olmayacağı yönündeki soru işaretleri ise önümüzdeki süreçte cevabını bulacak.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Vehicle added!
The vehicle is already in the wishlist!