Bu müthiş 1972 BMW 3.0 CSL satılık!

Bu müthiş 1972 BMW 3.0 CSL satılık!

BMW’nin ürettiği en şık otomobillerden biri olan ve BMW fanatikleri tarafındanda çok sevilen model, 1972 BMW 3.0 CSL , şimdiye kadar üretilmiş en dikkat çekici BMW’lerden biri olarak gösteriliyor. BMW 3.0 CSL’nin çok iyi restorasyon görmüş bir örneği açık arttırma ile yeni sahibini arayacak.

BMW, 3.0 CSL’yi Mayıs 1971’de üretmeye başlamış, Avrupa otomobil yarışmasına özel bir homologasyona sahip olarak geliştirmişti.

Satışsa çıkacak otomobil 1972 yılında sarı renkteki boyası ile fabrikadan ayrılmış ama 1990’larda yapılan kapsamlı bir restorasyon sırasında, siyaha boyanmış. Aynı zamanda, BMW M’in renklerinden oluşan yan şeritler de otomobile eklenmiş. Otomobilön çamurlukları da şişirelerek kaslı bir görüntüye ulaşması amaçlanmış. İkonik olan ‘Batmobile’ arka kanat ve tavan spoyleri de otomobile çok yakışmış. 205/70 Michelin XWX lastikler sahip olan 3.0 CSL, 14 inç olan orjinal jantlarını ise kullanmaya devam ediyor.

Aracın 1990’lı yıllarda yenilenmesi sırasında, çift bobinli Weber karbüratörlerle birlikte yeni bir 3.5 litrelik M30B34 kodlu sıralı altı motor otomobile takılmış. Bu motora eşlik etmesi için kasım 2018’de manuel bir Getrag beş vitesli manuel şanzıman otomobile takılmış. Aracın orijinal 3.0 litrelik motoru da satışa dahil edildi ve yeni müşterisine verilecek.

Aynı araba 2014 yılında Gooding & Company’nin Amelia Island müzayedesinde 148.000 dolara satıldı ve en son RM Sotheby’nin müzayedesinde geçen yıl 131.000 dolara alıcı buldu. Otomobille ilgilenen bir koleksiyoner ise otomobilin orijinal motoruna, şanzımanına ve boyasına sahip olmadığı hatırlatarak, otomobilin değerinin hak ettiğinden düşük olacağını belirtmiş.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Vehicle added!
The vehicle is already in the wishlist!