Bugattı bu kez hoparlörleriyle kulakların pasını silecek

Bugattı bu kez hoparlörleriyle kulakların pasını silecek

16 Silindirli devasa motorlarının homurtularından tanıdığımız Bugatti, hi-fi müzik sistemi için yirmi yılı aşkın süredir piyasada bulunan Alman ses sistemi üreticisi olan Tidal ile güçlerini birleştirdi.

İki şirket, “rakipsiz derecede ayrıcalıklı ve eşi benzeri olmayan seviyede yüksek kaliteli” yeni bir hoparlörle “ev müzik sistemleri için yeni bir standart belirleme” peşinde.

Ortaklık, kişiselleştirilebilen “Royale” hoparlör serisiyle başlıyor. Monocoque ve Duotone adlı iki ana tema üzerinden müşteriler piyano kaplamaları ve otomobillerdeki renkler de dahil olmak üzere farklı malzeme kombinasyonları arasından seçim yapabilirler. Ayrıca her hoparlör deri, karbon fiber, alüminyum, farklı kumaşlar ve hatta değerli metallerle özelleştirilebilir.

Ön taraftaki “Bugatti” logosuyla süslenmiş hoparlörler, kavisli bir forma sahip olacak şekilde cilalı paslanmaz çelikten üretilmiş. Arka taraf, ‘Tidal for Bugatti’ ibaresini taşıyor ve yüzeyin altında, her bir hoparlörde dört subwoofer ve elmas diyaframlı tweeter ile orta kademe hoparlörden oluşan 3 yönlü bir ön ünite yer alıyor. Bu niteliklerin büyük kısmına Bugatti otomobillerinde de rastlayabilirsiniz. Aktif hoparlör ise ayrıca güçlü amplifikatör kanallarını da içeriyor ve sistemin yönetici modülü, akış hizmetleri ve akıllı TV’lerle uyumlu olarak her türlü dış kaynağın bağlanmasına izin veriyor.

İşbirliğinin başlangıcını, her biri 15 birimle sınırlı olan “Edition Noir” ve “Edition Blanc” adlı iki ev ses sistemi grubu oluşturuyor. Fiyatlandırma henüz açıklanmadı ama Bugatti logolarından yola çıkacak olursak en az dört haneli güç değerleri üreten otomobiller kadar ulaşılması zor olacaklarını söyleyebiliriz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Vehicle added!
The vehicle is already in the wishlist!