Tesla, Model S ve Model X üretimine ara veriyor

Tesla, Model S ve Model X üretimine ara veriyor

Tesla, 24 Aralık – 11 Ocak tarihleri ​​arasında Fremont fabrikasında Model S ve Model X’in üretimine ara vereceğini açıkladı.

Model S ve Model X üretim hatlarındaki çalışanlara ücretli iznin yanı sıra, verilen aranın bir haftasını karşılamak için bir haftalık ücret teklif edildiği bildirildi. Ayrıca kendilerinden 5 gün plansız ve ücretsiz izin almaları istendi ve aynı zamanda fabrikanın diğer alanlarında deneme ve iş bulma seçeneği de verildi.

CNBC, çalışanların gönüllü olarak çalışmalarına ve kapatılma süresince araç teslimatları yapmaya yardımcı olmaya teşvik edildiğini bildirdi.

Üretimdeki durma için resmi bir açıklama yapılmadı, ama bize soracak olursanız muhtemelen Model S ve Model X’e olan talebin yavaşlamasıyla ilgisi var. Rakamlarla desteklemek gerekirse elektrikli otomobil üreticisi üçüncü çeyrekte 139.300 aracın içinde sadece 15.200 Model S ve Model X teslim etti. Tahmin edebileceğiniz gibi satışların çoğunluğunu Model 3 ve Model Y oluşturuyor. Bu talebin azalmasındaki bir ihtimal de Model S satın almak isteyenlerin önümüzdeki yıl sunulacak Plaid versiyonunu bekliyor olması olabilir.

Elon Musk, Tesla’nın bu yıl 500.000 araç teslim etmeyi hedeflediği gerçeğini gizlemedi. Bunun gerçekleşmesi için dördüncü çeyrekte 181.600 araç teslim etmesi gerekecek ki bu hiç de kolay değil.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Vehicle added!
The vehicle is already in the wishlist!