Bugatti, Bytech imzalı Scooter ile Elektrikli Hale Geliyor

Bugatti, Bytech imzalı Scooter ile Elektrikli Hale Geliyor

Otomotiv endüstrisinin geleceği, bize defalarca söylendiği gibi elektrikte. Hepimizin daha iyi, daha uzun ve daha ekonomik yaşayabilmemiz için endüstrinin büyümesi ve daha sürdürülebilir hale gelmesi gerekiyor.

Bu uzun vadeli bir plan ve şu an itibariyle bunu gerçekleştirmeye daha yeni başladık diyebiliriz. Otomobil devleri hala tamamen elektrikli araçlar üzerinde çalıştıkları ve mevcut menzillerini çeşitlendirdikleri için, bazıları iki tekerlekli pazarlara açılmayı seçtiler. Porsche elektrikli bisiklet üretiyor, Honda’nın ikonik MotoCompo’yu yeniden canlandırmayı düşündüğünü biliyoruz ve Seat da çeşitli elektrikli iki tekerlekli araçlar sunuyor.

Birçok otomobil üreticisinin, iki tekerlekli endüstri patlamasının arka planında şehir sakinleri için elektrifikasyon alternatifleri sunarak olası bir kâr kaynağı olarak iki tekerlekli pazara baktığını söylemek absürt bir genelleme olmaz. Bunu biliyor olsak bile, hiçbir şey bizi bu sürprize hazırlayamazdı: Bugatti iki tekerlekli EV oyununa giriyor ve bunu bir scooter ile yapıyor.

Piyasadaki en tanınmış, seçkin ve lüks otomobil üreticilerinden biri olan ve yalnızca yüksek performanslı, pahalı araçlarıyla tanınan Bugatti, bir elektrikli scooter satıyor. Ürünün resmi web sayfasında “Bugatti elektrikli scooter’ın benzersiz aerodinamik tasarımına ve üst düzey görünümüne bir bakış, bunun yalnızca sıradan bir scooter olmadığını söyleyecektir” diyor.

ABD merkezli Bytech ile ortaklaşa geliştirilen scooter, Las Vegas’taki CES 2022’de (Tüketici Elektroniği Fuarı) resmi olarak tanıtıldı. Bugatti resmi kanallarında olmasa da aynı anda bir basın açıklaması gönderildi. Ancak resmi bir web sitesi yayında ve yazılanlara göre diğerlerini utandıracak bir scooter vaat ediyor.

Bytech for Bugatti son derece hafif ve katlanabilir, bu da onu yüksek binalarda yaşayan sahipleri için bile mükemmel bir ilk ve son kilometre çözümü haline getiriyor. Magnezyum alaşımlı çerçevesi sayesinde sadece 16 kg ağırlığındadır ve Bugatti logosu ile Çevik Mavi, Gümüş ve Siyah gibi ayırt edici Bugatti stiliyle birlikte gelir.

İki tekerlekli araç, Ekonomi, Şehir ve Spor olmak üzere üç sürüş modu sunarken, Spor modu 30 km/s maksimum hız sunar. Ekonomide sadece 15 km/s hıza kadar çıkabilirken, Şehir modunda 12,5 km/s ile zirveye ulaşıyor. Güç, Ekonomi modunda 35 km menzil vaat eden çıkarılabilir 36V, 10 Ah pil ile eşleştirilmiş 700 W (0,9 hp) elektrik motorundan gelir. Tam şarj dört saat sürer ve scooter maksimum 110 kg yük taşıyabilir.

Scooter, Bugatti markalı bir araç için mükemmel bir performans sunmasa da, güvenlik için ekstra puan alıyor. Dönüş lambaları, parlak bir far ve fren lambaları ile yüzer bir güverte izlenimi yaratan aydınlatılmış yan gövde panelleriyle birlikte geliyor. Bir tür gösteriş olmadan Bugatti’ye sahip olamayacağınız için, scooter’ın arkasındaki yerde “EB” monogram projeksiyon logosunu alıyorsunuz. Aksi takdirde insanlar yeni Bugatti’nize geldiğinize nasıl inanacaklar?

Diğer özellikler arasında mesafe ve hız gibi önemli istatistikler için dijital bir ekran ve gelişmiş durma gücü için ön sol fren kolu ve arka E-ABS elektronik freni ile ikili bir fren sistemi yer alıyor.

Bugatti International Genel Müdürü Wiebke yaptığı açıklamada, “Bugatti, otomotiv mükemmelliğinin zirvesinde” dedi. “Bytech gibi bir şirketle ortaklık kurmak, bize elektrikli mobilite alanındaki erişimimizi deneyimli bir ortak ve dünyanın her yerindeki tüketiciler tarafından beğenilebilecek bir ürünle genişletme fırsatı veriyor.”

Scooter’ın resmi sayfasında bir ön sipariş düğmesi var, ancak henüz yayında değil. Scooter’ın fiyatı, yayın tarihi itibariyle kamuoyuna açıklanmadı, ancak sıradan bir scooter’dan daha yüksek olmasını beklemeniz gerektiğini söyleyebiliriz. Sonuçta Bugatti markalı bir ürün.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Vehicle added!
The vehicle is already in the wishlist!