Ferrari, Elektriğe Geçiş İçin Üst Yönetimde Değişikliğe Gidiyor

Ferrari, Elektriğe Geçiş İçin Üst Yönetimde Değişikliğe Gidiyor

Ferrari, elektriği benimsemek ve süreçleri kolaylaştırmak da dahil olmak üzere olası zorluklarla yüzleşmesine yardımcı olması için yaptığı yeni üst yönetim değişikliklerini duyurdu. Yeni CEO’su Benedetto Vigna’nın ilk büyük hamlesi, şirketi yönlendirmeyi planladığı rotaya dair bir ipucunu barındırıyor.

Vigna, Avrupalı bir ​​teknoloji firması olan çip üreticisi STMicroelectronics’ten şirkete geldi ve Ferrari’yi daha sessiz ve daha bağlantılı mobilite devrinde yeni bir çağa yönlendirmek amacıyla Eylül ayında görevi devraldı.

Reuters’in bildirdiği üzere, yeni görevler Ferrari’nin teknoloji ve ürün özgünlüğüne odaklanmasını keskinleştirmek için tasarlandı. Bunu başarmak için daha fazla kilit operasyon bölümü doğrudan Vigna’ya rapor vererek ara yönetim katmanlarını azaltacak ve Ferrari’yi bir şirket olarak daha hızlı ve daha çevik hale getirecek.

Revizyonun bir parçası olarak Vigna, eski şirketi STM’den iki yöneticiyi işe aldı. Ernesto Lasalandra otomobil üreticisinin baş araştırma ve geliştirme sorumlusu olurken, Angelo Pesci satın alma ve kalite sorumlusu olarak atandı. Analistler, CEO’nun şirketin geri dönüşünü yönlendirmek için güvenilir müttefiklere yöneldiğinin altını çiziyor.

Yine de tamamı taze kan değil. Vigna, Ferrari içinden de en az bir yeni yönetici atadı. 2002’den beri otomobil üreticisiyle birlikte olan ve kısa süre önce yarış bölümünün tedarik zinciri bölümünün başına geçen Gianmaria Fulgenzi, yeni ürün geliştirme sorumlusu olacak.

Ayrıca doğrulandığı üzere Ferrari’nin Formula 1 yarış takımı Mattia Binotto tarafından yönetilmeye devam edecek. Mühendis 1995’ten beri Ferrari bünyesinde ve Maurizio Arrivabene’den görevi devraldığı 2019’dan beri takımı yönetiyor.

Ferrari bu revizyon nedeniyle, Baş Teknoloji Sorumlusu Michael Leiters ve Baş Marka Çeşitlendirme Sorumlusu Nicola Boari de dahil olmak üzere bazı kişilerin şirketten ayrılacağını ima ediyor. Nicola Boari, Haziran ayında otomobil üreticisinin kendi moda markasının oluşturulmasını denetliyordu.

Bu departman artık geçici olarak Vigna tarafından yönetilecek. Kaynaklar, Vigna’nın Ferrari’nin marka stratejisine sıkı sıkıya inandığını, ancak bunun ve genel olarak şirketin daha verimli çalışmasını sağlamak için nasıl yönetildiğini denetlemek istediğini söylüyor.

Ferrari yaptığı açıklamada, “Yeni organizasyon yapısı yeniliği daha çok teşvik edecek, süreçleri optimize edecek ve hem şirket içinde, hem de ortaklarla işbirliğini artıracak” dedi. CEO Benedetto Vigna ise, “Teknolojiyi benzersiz bir Ferrari tarzında kullanarak tüm alanlarda sınırları daha da zorlamak istiyoruz. Yeni organizasyonumuz, bu hızla gelişen ortamda önümüzde duran fırsatları yakalamak için gerekli olan çevikliğimizi artıracak” sözlerini ekledi

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Vehicle added!
The vehicle is already in the wishlist!