Bugatti Chiron üretimi adım adım sona yaklaşıyor

Bugatti Chiron üretimi adım adım sona yaklaşıyor

Üretimi 500 adetle sınırlı olan modelin aşamalı olarak tedavülden kaldırılması zaten kaçınılmazdı. Chiron ve Chiron Sport’un son örneklerinin üretim aşamasında olmasından dolayı artık hiper otomobil için sonun başlangıcındayız.

Ancak Bugatti, yalnızca Chiron Pur Sport ve Chiron Super Sport modellerini üretecekleri “son üretim aşamasına” geçtiğinden, model ailesinin genel olarak sona ulaşması için az da olsa vakit var. Bu modellerden birine sahip olmak isteyen müşteriler, 40’tan üretim slotu kaldığı için ellerini çabuk tutsalar iyi olur.

Bugatti, Chiron’un başarısı hakkında, ilk tanıtımını takip eden 18 ay içinde 300 adet sipariş aldıkları için, “benzeri görülmemiş” olduğunu söylüyor. Şirket, sonraki yıllarda talebin yine güçlü kalmaya devam ettiğini ve Amerika Birleşik Devletleri’nin Chiron’un “en güçlü pazarı” olduğunu ekledi.

Bugatti’nin Satış ve Operasyon Direktörü Hendrik Malinowski, “Chiron Pur Sport ve Super Sport ile müşterilerimize Chiron platformunun yıllarca süren sürekli gelişiminin zirvesini sunuyoruz. Bu geniş yelpaze, ister pistte zirveye ulaşıyor, ister otobanda tam lüks içinde seyrediyor olsun, Chiron’u tamamen yeni bir seviyeye taşıyor. Artık çok az sayıda üretim slotu kaldığı için, W16 reçetesi farklı formüllerle daha tarz biçimlerde onurlandırılıyor.”

Bununla birlikte Chiron Super Sport, 1.600 hp gibi dünya dışı bir güç üreten 8.0 litrelik W16 motoruyla tüm zamanların en etkileyici araçlarından biri. Bu güç, otomobilin 0-200 km/s hızlanmasını 5.5 saniyede, 0-300 km/s hızlanmasını da 12,1 saniyede hızlanmasını sağlar ve 440 km maksimum hıza ulaşmasına olanak tanır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Vehicle added!
The vehicle is already in the wishlist!