Efsanevi Bugattı Type 35 yeniden yorumlandı

Efsanevi Bugattı Type 35 yeniden yorumlandı

Alman mühendislik ve tasarım firması Uedelhoven Studios, Bugatti Type 35’i modern bir roadster olarak yeniden tasarladı. Orijinal modelden gözle görülür bir şekilde ilham alan otomobil, yere daha yakın şekilde hazırlanmış ve büyük ölçüde karbon fiberden üretilmiş.

Uedelhoven Studios çok aşina olduğumuz bir isim olmasa da, 2020 Hyundai Prophecy, 2019 Hyundai 45 ve 2019 Audi AI: Me dahil olmak üzere çok sayıda konsept otomobilin hazırlanmasında rol oynamış bir firma. Tasarımcılar ise bu otomobil için yukarıda saydıklarımızdan daha öncelerinde, 2015 yılında beyin fırtınasına başlamışlar. Bugatti’nin projeye dahil olup olmadığıysa belli değil.

Bugatti tarafından hiç kullanılmayan bir isim olan Type 35 D olarak adlandırılan roadster, kısmen kalın krom çerçeveyle süslenmiş at nalı şeklindeki ön ızgara, konik gövde ve açık mavi boyası sayesinde başarılı yarış otomobiliyle olan bağını anında gözler önüne seriyor. Süspansiyon sisteminin bileşenleri ve tekerlekler, orijinal modeldeki gibi tamamen açıktalar. Ancak Uedelhoven daha kalın lastikler ve gövdeden daha geniş, oldukça büyük bir hava difüzörü eklemiş.

İçeriye bakıldığında, direksiyon simidi ve vites kolundaki ahşap kaplama, deri döşeme ve bol miktarda karbon fiber ortaya çıkıyor. Orta konsol, Bugatti’nin Chiron gibi günümüz modellerindekilere benzer şekilde yuvarlak göstergelerle bezenmiş. Gösterge panelinde de bir ekran var gibi gördük ki, bu da kabinin Bugatti’nin mirasıyla gövde kadar yakından bağlantılı olmadığını gösteriyor.

Kaputun altında ne olduğuysa açıklanmadı. Ön kısmın Bugatti’nin gürleyen 8.0 litrelik W16 motorunu ve dört turbosunu barındırmak için biraz fazla dar göründüğünü düşünüyoruz. 1924’te piyasaya sürülen orijinal Type 35, o zamanlar muhteşem bir sayı olan yaklaşık 90 beygir gücü üretmek için kaput altında 2 litrelik sıralı sekiz silindirli bir motor barındırıyordu.

Roadster’ın akıbetinin ne olduğunu bilmiyoruz ama camsız roadster otomobillerin son derece popüler olduğu böyle bir dönemde üretime geçmesine şaşırmayız; 1925 ile 1931 yılları arasında 1.000’den fazla yarış kazanan (Sicilya’da yapılan zorlu Targa Florio da dahil) Type 35 D’yi orijinali gibi görmeyi çok isteriz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Vehicle added!
The vehicle is already in the wishlist!