Rezvani, 750 bg’lik otomobili ile retro Porsche dünyasına girdi

Rezvani, 750 bg’lik otomobili ile retro Porsche dünyasına girdi

Rezvani, retro temalı Porsche’lerin dünyasında kendine bir yer açmak istiyor. Bu sefer kendi otomobillerinde kullandığı biber gazı, duman perdesi gibi seçeneklerle donatılmış bir süper otomobil sunmuyor ancak retro gövdesi ile performansı arttırılmış bir (992) Porsche 911’e sahip olabileceksiniz. Gücü 550 ila 750 bg arasında değişen üç versiyona sahip Rezvani Retro RR1’e hoşgeldin diyoruz.

Seçtiğiniz versiyondan bağımsız olarak, tüm RR1’ler, yeni ön tamponuyla belirgin olarak 1970’lerin sonlarındaki 935 Kremer yarış otomobillerinden esinlenen yeni bir karbon fiber gövdeye sahip. Ancak Rezvani, ikonik oval farlar yerine, Taycan’dakilere benzer dar dikdörtgen farlarla eğik kaputa ilginç bir yaklaşım sunuyor, Arka kısımda, genişletilmiş arka çamurluklar sabit bir kanatla birleşerek 1970’lerin ruhunu günümüze uyarlıyor. Turbofan tarzı tekerlekler, gözlerimize oldukça hoş görünen bir paketi tamamlıyor.

Rezvani alıcıları, 911 Carrera S, GT3 veya Turbo S arasından seçim yapabilecekler. RR1 için 550, giriş segmenti olarak konumlandırılmış ve Carrera’nın güçlendirilmiş 3.0 litrelik motoru pist kullanımı için 550 bg güce veya günlük kullanım için 520 bg güce sahip. RR 565, GT3’ü temel alıyor ve günlük kullanım için 535 beygir gücü sunarken, 4.0 litrelik düz altı motora yapılmış ayarlarla pist kullanımında 565 bg gücü sunuyor. En üst noktada ise RR1 750 konumlandırılmış. Sadece 4 çekişe sahip otomobil günlük kullanımda 715 bg güç üretirken, pist kullanımda 750 bg gibi inanılmaz bir güç ortaya koyuyor.

Tüm versiyonlar için isteğe bağlı yükseltmeler arasında süspansiyon, frenler, roll barlar, yarış kemerleri ve hafif polikarbonat camlar bulunuyor. Ayrıca, dış gövde için özel retro çizgiler de ekleyebilirsiniz ancak seçenekler hızla birikir ve bu son opsiyon kutucuğunu işaretlerseniz, son fiyata 25.450 dolar eklersiniz.

Rezvani, RR1 için başlangıç fiyatı 149.000 dolar olarak listeleniyor. Bu fiyat, donör otomobili içermiyor ve alıcı otomobili tedarik etmek durumunda kalıyor. Dahası Rezvani bunun tanıtım fiyatı olduğunu belirtiyor ve ilk beş sipariş alındıktan sonra fiyatın artacağını bildiriyor. Toplam üretim ise 50 adetle limitli olacak.

 

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Vehicle added!
The vehicle is already in the wishlist!