Gran Turismo köklerine dönüyor

Gran Turismo köklerine dönüyor

Polyphony Digital CEO’su ve Gran Turismo serisinin yapımcısı Kazunori Yamauchi, Octane Japan’a verdiği demeçte yeni oyunun Gran Turismo Sport’un getirdiği bazı yenilikleri sürdürmesine rağmen, eski oyunlara da bağlı kalacağını belirtti.

Gran Turismo Sport, 2017’de piyasaya çıktığında serideki yeni bir evrim olarak öne çıkmıştı. Çevrimiçi oyunlara ve FIA ​​sponsorluğundaki e-sporlar müsabakalarına odaklanması kitlesini genişletmesine yardımcı olmuş olsa da bu durum serinin bazı hayranlarının pek hoşuna gitmemişti.

Yamauchi “Bazı insanlar için oldukça tuhaf görünebilir!” dedi. “Sport’ta gerçekleştirilen [FIA] şampiyonalar gibi unsurları miras alırken, Gran Turismo 7, [Gran Turismo] 1-4 gibi tüm versiyonların ortak amacına geri dönecek ve şu ana kadarki en iyi Gran Turismo deneyimini sunacak.”

Bu nedenle, Gran Turismo 7’nin Gran Turismo Sport’tan daha büyük bir oyun olacağı ve tek oyunculu mücadelenin ne kadar kapsamlı olacağını görmek ilginç olacak gibi görünüyor. Simülasyon yarış hayranları hiç şüphesiz yeni oyunla Gran Turismo’nun Forza Horizon’un daha arcade benzeri “oyun” fiziklerini barındıran yoluna gitmeyeceğini umacaklar.

Her iki durumda da, görünüşe göre oyun sadece bir nostalji gezisi olmayacak. GT Planet’e göre yapım stüdyosu yeni oyunun “Gran Turismo’nun geçmişi, bugünü ve geleceği” nin bir kombinasyonu olacağına söz verdi.

Gran Turismo 7’nin lansmanı için bir tarih açıklanmadı, ancak stüdyo bu yıl piyasaya çıkacağına söz verdi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Vehicle added!
The vehicle is already in the wishlist!