BMW i4, maharetlerini sergilerken göründü

BMW i4, maharetlerini sergilerken göründü

BMW, yakında çıkacak ilk tamamen elektrikli Gran Coupe modeli i4’e son rötuşları yapıyor.

Alman otomobil üreticisinin geliştirme ekibi artık i4’ün sürüş dinamikleri testini tamamlamaya odaklanıyor ve elektrikli güç ünitesinin güç aktarımının algoritmalarını “her durumda hassas bir şekilde kontrol edilebilir kullanım” ve dengeli sürüş konforu ile eşleştirilmesini sağlıyor.

BMW i4’ün proje yöneticisi David Alfredo Ferrufino Camacho, “BMW i4 hafif ve çevik olmanın yanı sıra aynı zamanda sağlam ve otoriter olma hissini yansıtıyor” dedi. “Üstün yön güvenilirliği ve yüksek seviyeli viraj dengesi ile kendisini tam anlamıyla yola bağlıyor gibi görünüyor. Tüm elektrikli araçlar düzlük hızlanma özelliğine sahiptir. Ancak bu, BMW olarak bizim için yeterli değil. “

Pazara sunulduğunda, BMW i4 beşinci nesil eDrive güç ünitesi aracılığıyla 523 HP’ye kadar maksimum güç sunacak. BMW i4’ün en hızlı varyantı, yaklaşık 4 saniyede 0-100 km/sa hızlanması vaat ediyor ve 150 kW DC hızlı şarj cihazıyla uyumlu 80 kWh’lik bir pil paketini kapsıyor.

BMW ayrıca, i4’ün kalkış sırasında gövdenin salınım hareketlerini azaltan yeni, modele özgü bir damper teknolojisinin yanı sıra kendi bünyesinde geliştirdiği “aktüatör-bağlantılı tekerlek kayma sınırlama (ARB)” sistemini kullandığını söylüyor. Sistemin kaygan bir yolda bile optimum çekiş ve mükemmel düzlük dengesi sağladığı iddia ediliyor.

Hassas yol tutuşuna ek olarak, yaklaşan 2022 BMW i4 ayrıca sportif bir sürüş karakteri ile sürüş konforu arasında mükemmel bir denge sunmayı vaat ediyor. BMW mühendisleri yol bozuklukları ve virajlarda oluşan vücut titreşimlerini azaltma ve süspansiyonun ince ayarları üzerinde çalışıyorlar.

Yeni BMW i4’ün 2022’nin başlarında satışa sunulması, evvelinde önümüzdeki birkaç ay içinde yüzünü göstermesi bekleniyor. BMW, 600 kilometrenin üzerinde kadar bir sürüş menzili sunacağını iddia ediyor ki bu da oldukça umut verici görünüyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Vehicle added!
The vehicle is already in the wishlist!