Gunther Werks’in son projesi ağız sulandırıyor

Gunther Werks’in son projesi ağız sulandırıyor

Gunther Werks en son projesini tanıttı ve bizce bugüne kadarki en etkileyici projeleri olabilir.

993 Speedster Remastered olarak adlandırılan araç, 435 hp ve 454 Nm tork ile metal tavanlı 400R modelinden daha fazla potansiyel sunmayı vaat eden Rothsport Racing’in 4.0 litrelik altı silindirli boksör motoruna sahip. Bu güç, 993’ün orijinal Getrag manuel şanzımanının geliştirilmiş versiyonu sayesinde arka aksa aktarılıyor.

Gunther Werks, Porsche’nin bir iki örnek haricinde tüketicilere hiçbir zaman bir 993 Speedster sunmadığı göz önüne alındığında, sürüş karakteri için yoğun bir şekilde çalıştı ve şasiyi güçlendirmek için önemli bir zaman harcadı.

En yeni Porsche restomodu ayrıca yüzde 25 daha hafif olan yeni bir karbon fiber kaput içeriyor ve Fuchs tarzı jantlar da mevcut. Otomobilin diğer önemli özellikleri arasında 3D yazıcıda üretilmiş Inconel egzoz, alüminyum yan aynalar ve kapı kolları yer alıyor.

Çarpıcı 993 Speedster Remastered, iki büyük hörgüç içeren karbon fiber arka panelin altına yerleştirilmiş kumaş bir tavana sahiptir. Bu bir Speedster olduğundan, ön cam 993 hardtoptan daha küçük ve üretim aşamasındayken isteğe bağlı olarak tamamen çıkarılabilir.

Kabinde de çalışmalar devam etmiş. Her yerde bulunan hava koşullarına dayanıklı malzemeler, alüminyum gösterge kümesi ve koltuklar da dahil olmak üzere çeşitli karbon fiber parçalara yer verilmiş.

Gunther Werks, 2022’nin başlarında üretime başlayacağı 993 Speedster Remastered’dan sadece 25 adet üretmeyi planlıyor. Fiyatlandırma detayları açıklanmadı. Ancak doğal olarak şirketin 400R modelinin başlangıç ​​fiyatı olan 565.000 $ ‘dan fazla olması bekleniyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Vehicle added!
The vehicle is already in the wishlist!