Isotta Fraschini, yola çıkabilen hiper otomobilini tanıttı.

Isotta Fraschini, yola çıkabilen hiper otomobilini tanıttı.

Şubat ayında pist versiyonunun lansmanı yapılan  Isotta Fraschini Tipo 6 LMH Strada, Köklü İtalyan markasının yollara yönelik yeni hiper otomobili olarak ortaya çıkıyor. Otomobilin tasarımı, planlara göre Le Mans 24 Saat yarışında yarışacak olan kardeşi ile neredeyse aynı.

Devasa bir arka kanat, net bir yarış düzenine sahip hiper-teknolojik iç mekan tasarımı, ultra alçak bir oturma pozisyonu ve Isotta Fraschini Tipo 6 LMH Strada’nın muhteşem sarı rengi otomobil severleri şimdiden çok heyecanlandırdı. Yeni Isotta Fraschini’nin yol versiyonu ve pist versiyonu arasındaki benzelik sadece tasarım değil. Bu otomobillerin güç aktarma organları da bire bir aynı. Ve bu otomobil tutkunları için gerçekten inanılmaz bir durum. 740 bg’lik 3 litrelik V6 turbo benzin ve 266 bg’lik bir elektrik motorundan oluşan güç ünitesi toplamda 1.000 bg’nin üzerinde bir güç üretebiliyor. Otomobil boş ağırlının ise 1000 kilogramdan daha az olduğu iddia ediliyor. Bu sayede 1 beygir, 1 kilogramdan daha düşük bir kiloyu çekmiş oluyor. Bu veri de otomobil tutkunları için inanılmaz bir durum olarak karşımıza çıkıyor.

Tipo 6 LMH Strada’nın son sürat değeri henüz bilinmiyor ancak otomobilin 0-100 hızlanmasının 2.2 saniye civarlarında olduğunu söyleyelim.

Isotta Fraschini, Tipo 6 LMH Strada isimli hiper otomobilinde sadece 12 adet üretecek. Son derece özel bu modelin başlangıç fiyatı da tabii ki tahmin edeceğiniz gibi çok yüksek. Isotta Fraschini, Tipo 6 LMH Strada’nın başlangıç fiyatını 3.250.000 Euro olarak açıkladı. Eğer otomobilinize daha farklı detaylar ekletmek isterseniz bunlar 3.250.000 Euro’nun üzerine eklenecek.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Vehicle added!
The vehicle is already in the wishlist!