Jeep, Wrangler’ı V8’ledi

Jeep, Wrangler’ı V8’ledi

Geçen yaz tanıtılan 450 hp’lik Jeep Wrangler Rubicon 392 Concept’i hatırlıyor musunuz? Şimdi 6.4 litrelik Hemi V8 motora sahip seri üretim haliyle tanışıyoruz.

Wrangler Rubicon 392, yalnızca dört kapılı gövde stili ve sekiz ileri otomatik şanzımanla satılacak otomobilin kaputunun altında Dodge Challenger, Charger, Durango’nun yanı sıra Jeep Grand Cherokee SRT’nin 392 varyantına güç veren aynı atmosferik V8 motor bulunuyor. 450 beygir gücü üreten konseptin aksine Wrangler Rubicon 392, 470 hp güç ve 632 Nm tork üretiyor.

Bu rakamlar bir Wrangler için etkileyici olsalar da bizi en fazla etkileyen 4.5 saniyelik 0-100 km/s hızlanma süresi oldu.

Gladiator Mojave’den ödünç alınan kaputtaki fonksiyonel hava girişi sayesinde kardeşlerinden ayrılan Wrangler Rubicon 392’de 392 armaları ve dört egzoz çıkışına yer verilmiş. Standart Wrangler’dan 5 cm daha yüksekte ilerleyen otomobil aynı zamanda 26 cm sürüş yüksekliği sunuyor. Ayrıca 82,5 cm derinliğindeki su birikintilerinden geçebiliyor.

Jeep ayrıca şasiyi daha fazla çelikle güçlendirmiş, ön üst süspansiyon bağlantı kollarını yükseltmiş, elektronik kilitli diferansiyelleri ve Fox amortisörlerle şasiye bağlanan Dana 44 dingilleri eklemiş.

Daha sonra Hellcat’lerin 707 hp üreten motorunu görürsek şaşırmayız.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Vehicle added!
The vehicle is already in the wishlist!