Lamborghini otomobil fuarlarını artık önemsemiyor.

Lamborghini otomobil fuarlarını artık önemsemiyor.

2020 içinde dünyadaki otomobil fuarlarının neredeyse hepsi pandemiden dolayı iptal olmuş veya ertelenmişti. Bu süreçte yeni otomobillerini çevrimiçi olarak tanıtan markalar, otomobil fuarlarını sorgulamaya başladı.

Autocar India’nın yaptığı röportajda  Lamborghini’nin pazarlama ve iletişim sorumlusu Katia Bassi şunları söyledi: “Otomobil fuarlarını bırakmaya karar verdik çünkü müşteri ile yakın bir ilişki kurmanın anahtar olduğuna inanıyoruz ve bu fuarlarda pek mümkün olmuyor.” dedi.
Lamborghini artık büyük otomobil fuarlarında sahneye çıkmayacak olsa da, şirket tüm şovlardan tamamen vazgeçmiyor. Bunun yerine, Goodwood Hız Festivali gibi müşteri ile iletişimin daha sıcak olduğu şovlara odaklanacağı düşünülüyor. Bu tarz şovlar mini otomobil fuarlarına dönüşüyor, çünkü birkaç şirket yeni otomobillerini bu tarz şovlarda ortaya çıkarmıştı.

Bunun dışında Lamborghini kendisinin düzenlediği organizasyonlara da devam edecek. Kendi veritabanında yer alan Lamborghini sahipleri ve potansiyel Lamborghini müşterilerini bu etkinlikler de bir araya getirecek olan şirket, böylece müşteri ile direkt temasta olacak ve maliyetleri de kendisi belirlemiş olacak. Son yıllarda birçok otomobil üreticisi büyük fuarların ortaya çıkardığı maliyetten rahatsız olduğunu açıklamıştı. Lamborghini, markaların daha çok kişiye ulaştığı çevrimiçi lansmanları da taca atmış değil. Marka, çevrimiçi lansmanları da önümüzdeki modelleri için kullanabilir.

Bentley CEO’su Adrian Hallmark, Aston Martin’in eski CEO’su Andy Palmer’dan sonra şimdi de Stefano Domenicali önderliğindeki Lamborghini, otomobil fuarları hakkındaki negatif düşüncelerini paylaşmış oldu. Tüm otomobil severlerin aklındaki soru işareti her geçen gün büyümeye devam ediyor. ”Otomobil fuarları yok mu oluyor?”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Vehicle added!
The vehicle is already in the wishlist!