BMW, Yeni M5’i resmi olarak tanıttı.

BMW, Yeni M5’i resmi olarak tanıttı.

Geçtiğimiz günlerde makyajlanan 5 Serisi’nin en heyecanlı versiyonu olan M5 de yeni yüzüne kavuştu.

BMW, geçtiğimiz günlerde markanın en önemli modellerinden olan 5 Serisi’ni makyajlamıştı. Daha sonra tüm otomobil severlerin gözü yeni yüzüne kavuşması beklenen M5’e çevrilmişti. Makyajlı M5 dün resmi olarak tanıtıldı.

Gelin hemen yeni M5’in detaylarına ve özelliklerine bakmaya başlayalım. Dış tasarımda, makyajlı 5 Serisi’nde gördüğümüz değişikliklere yakın değişiklikler bizi bekliyor. Ön tasarımda yeni nesil farlar, tamamen yeni bir ön tampon ve revize edilmiş böbrekler dikkat çekiyor. Arka tasarımda ise yine tamamen yeni bir tampon, daha da özelleştirilmiş bir difüzör ve yeni üç boyutlu stoplar göze çarpan yenilikler olarak dikkat çekiyor. Bunun dışında renk seçenekleri arasına 5 yeni renk eklendi ve M8’den tanıdığımız 20 inçlik jantlar da artık M5 ile alınabilecek.

İç mekanda ise en büyük yenilik yeni 12.3 inçlik ekran olarak görünüyor. Bu ekran Apple Car Play ve Android Auto’yu destekliyor ve bulut tabanlı bir navigasyon fonksiyonuna da sahip. Onun dışında BMW’den alışkın olduğumuz bir iç mekan yeni M5’in sahiplerini bekliyor olacak.

M5’in çift turbo 4.4 litrelik V8 motoru, 600 PS güç ve 750 Nm tork üretmeye devam ediyor. 2WD, 4WD ve 4WD Sport modları da kullanılmaya devam ediyor. Aynı şekilde sekiz ileri otomatik şanzıman da makyajlı M5’teki görevine devam ediyor. Tüm bu özellikler otomobilin 0-100 km/h hıza sadece 3,4 saniyede ulaşmasını sağlıyor. Eğer bu veriler sizin için tam yeterli gelmediyse M5 Competition’a bakabilirsiniz. M5 Competition’u tercih ettiğiniz de ise 625 PS güç ve 750 Nm torka sahip oluyorsunuz ve 0’dan 100’e 3.3 saniyede ulaşabiliyorsunuz. İki versiyonda 250 km/h son sürat değerinde sınırlandırılmış durumda. M Sürücü Paketi’ni satın aldığınızda ise son sürat 305 km/h ye kadar açılabiliyor.

Yeni M5 Avrupa’da  120.900 €’dan başlayan fiyatlarla satılacak.

Etiketler:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Vehicle added!
The vehicle is already in the wishlist!