BMW, son i8’i üretti.

BMW, son i8’i üretti.

BMW, geçtiğimiz günlerde son i8’i üretim bandından indirdi ve modeli emekliliğe ayırdı.

BMW i8’in üretimi 6 sene sonunda sona erdi ve model, marka tarafından emekliliğe ayrıldı. Üretilen son i8, Almanya’daki bir müşteriye teslim edilen Portimao Mavisi rengindeki bir i8 Roadster’dı. Geçtiğimiz hafta Leipzig fabrikasındaki montaj hattından çıktı ve tüm fabrika çalışanları tarafından kutlandı. Son i8 Roadster, fabrikada son derece özelleştirilmiş ve kişiselleştirilmiş şekilde üretilen az sayıdaki otomobillerden biriydi.

Konuyla ilgili yapılan açıklama ise şu şekilde:

“BMW i8, benzersiz çalışanlar tarafından üretilen benzersiz bir araçtır. Leipzig fabrikasında kazanılan deneyim, BMW Group’un otomotiv endüstrisinde benzersiz olan uzmanlığına sahip olmasını sağlıyor. BMW i8, Leipzig’in ayrılmaz bir parçası. BMW Group ve tesisimiz için bir marka elçisidir.

BMW i8’i hatırlamamız gerekirse, en hızlı ya da en iyi görünen BMW değildi ancak i8, Alman otomobil üreticisi için önemli bir rol oynadı ve onu takip eden diğer elektrikli BMW’lere iyi bir yol açtı. Araç, pilin ek ağırlığını telafi eden, karbon fiber takviyelere sahip bir alüminyum şasi üzerine inşa edilmişti. 369 HP ve 570 Nm tork toplam güç üretiyordu ve 150.000 $ ‘dan satılıyordu. 6 yıllık serüvenin sonunda, toplamda 20.500 adet üretilen BMW i8 üretimden kalktı.

BMW, i8’in yerine yeni bir model üretmeyi düşünüyor. Yeni üretilecek model, Vision M Next Concept isimli bir konsept otomobil ile tüm otomobil severlere gösterildi. Yeni üretilecek olan model, Turbo benzinli dört silindirli bir içten yanmalı motor ve bir veya iki elektrik motoru ile gelecek ve toplamda 600 HP civarı güç üretecek. 

Etiketler:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Vehicle added!
The vehicle is already in the wishlist!