Lamborghini tek müşteri için modaya uydu

Lamborghini tek müşteri için modaya uydu

Lamborghini’nin son Squadra Corsa projesine bakıyorsunuz; tek müşteri için hazırlanmış SC20. Bu özel olarak tasarlanmış ve inşa edilmiş roadster, Lamborghini Centro Stile’de, projeye en başından itibaren dahil olan isimsiz bir müşterinin tam özelliklerine göre yaratıldı.

Yeni Lamborghini SC20, üstü açık bir pist aracı olarak tasarlanmış olsa da, yol kullanımı için de yönetmeliğe uygun olacak şekilde hazırlanmıştır. Otomobile gücü de 8.500 d/dak’da 770 hp ve 6.750 d/dak’da 720 Nm tork üreten, atmosferik 6.5 litrelik bir V12 motor vermektedir.

SC18 Alston’dan iki yıl sonra, SC20 yeni ve ilgi çekici bir meydan okumaydı. Lamborghini Centro Stile tasarım patronu Mitja Borket, “Diablo VT Roadster, Aventador J, Veneno Roadster ve Concept S ana ilham kaynaklarıydı ve sonuç, yaratıcılık ve yarışçı yaklaşımın dramatik bir kombinasyonu” dedi.

Belirgin ön spoylerde iki kanat bulunuyor; kaputtaki hava girişleri, Huracan GT3 EVO’nunkilerden ilham alırken, profildeki hava girişleri de Essenza SCV12’de kullanılanlara benzer. Arka kısımda ise üç farklı konumda ayarlanabilen büyük bir karbon fiber kanat bulunuyor.

Blu Cepheus (mavi) süslemelerin altında Bianco Fu (beyaz) rengi tercih edilniş. İçeride de Nero Cosmus (siyah) ve Bianco Leda (beyaz) renklerle dış kısımla uyum sağlanmaya çalışılmış. İç mekanda öne çıkan özellikler arasında karbon fiber ön panel, arka duvar, kapı panelleri, orta konsol ve direksiyon simidi kaplaması yer alıyor. Lamborghini, Alcantara ve deri döşemeli koltukların kabuklarında da karbon fiber kullanmış.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Vehicle added!
The vehicle is already in the wishlist!