Lewis Hamilton’ın kullandığı F1 otomobili açık arttırma ile satıldı

Lewis Hamilton’ın kullandığı F1 otomobili açık arttırma ile satıldı

Lewis Hamilton’a Mercedes logosu altında ilk zaferini kazandıran Mercedes – AMG W04 açık arttırma yöntemi ile sahibinin garajındaki yerini aldı. Bu açık arttırma ve satış işlemlerinin operasyonunu RM Sotheby’s yönetti.

Lewis Hamilton’ın Mercedes adına aldığı 82 galibiyetten ilkini aldığı bu araç açık artırmada 18.8 milyon USD’ye satıldı; bu, RM Sotheby’s’in tahmininin neredeyse iki katıydı. Burada görülen W04-04 şasisi, Macaristan GP’sindeki ilk zafer de dahil olmak üzere, 2013 sezonunu oluşturan 19 grand prix’in 14’ünde Lewis Hamilton tarafından sürüldü.

Ancak şampiyonluk mücadelesinde rekabet noktasından çok uzak olan Red Bull ve Sebastian Vettel, arka arkaya dokuz yarışı kazanarak W04’e cevap verdi. Vettel’in bu rekoru, bu yılın başında Max Verstappen tarafından kırıldı.

Her neyse, bu otomobil aynı zamanda Hamilton’a o yıl Çin, Malezya ve Belçika’daki diğer dört podyumdan üçünü de kazandırdı. Hamilton ve W04 sezon sonunda şampiyonayı dördüncü sırada tamamladı.

W04’ün Mercedes’in dominasyon dönemini başlatan 1.6 litrelik V6 hibrid motordan güç almadığını belirtelim. W04, 18.000 devire kadar çevirebilen ve kulak zarlarımızı gerçekten tatmin ettiği son nesil 2,4 litrelik V8’lerin arasında yer alıyor.

Müzayede, Cumartesi günü Wynn’s Awakening Theatre’da, Las Vegas Grand Prix hazırlıkları kapsamında gerçekleşti .

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Vehicle added!
The vehicle is already in the wishlist!