Mercedes-AMG, E63S Final Edition ile V8’e veda ediyor

Mercedes-AMG, E63S Final Edition ile V8’e veda ediyor

Mercedes-Benz E-Serisi’nin yeni nesli geliştirme aşamasındayken, otomobil üreticisi Mercedes-AMG E 63 S 4Matic+ Final Edition’ı tanıttı. Hem sedan hem de steyşın formlarında mevcut olan özel model, mevcut E-Serisi nesline ve AMG’nin çift turbo beslemeli V8’ine 999 adetlik sınırlı üretim adediyle veda edecek. Yeni nesil ise, 4 litrelik V8 yerine bir plug-in hibrit güç ünitesine ev sahipliği yapacak.

Görsel olarak Final Edition, 20 inçlik AMG jant setine, özel AMG logolarına, başta C sütununda olmak üzere profildeki süslemelere sahip olacak ve ayrıca AMG Gece Paketi ile birleştirilen özel mat grafit grisi magno dış rengiyle öne çıkacak. AMG Gece Paketi; ön tampon ekinde, yan marşpiyel eklerinde, çamurluk süslemelerinde, pencere çıtalarında, ayna kapaklarında, arka difüzörde ve dörtlü egzoz borularında çok parlak siyah bir rengi beraberinde getirecek. İsteğe bağlı olarak alıcılar karbon fiber isteyecek olurlarsa, Karbon Paketlerinden birini seçebilecekler.

Kapıları açtığınızda, zemine yansıtılan AMG logosu ve aydınlatmalı AMG paslanmaz çelik kapı eşikleri ile karşılaşacaksınız. AMG Performance Koltuk Paketi, sarı kontrast dikişlere sahip inci titanyum grisi / siyah AMG Nappa deri döşemeli ısıtmalı ve elektrikle ayarlanabilen koltuklar ile daha fazla yan destek sunacak.

Nappa deri, gösterge panelinde ve kemer çizgisinde ve ayrıca Dinamica mikrofiber ile birleştirilmiş düz tabanlı AMG Performance direksiyon simidinde de gözüne çarpacak. Orta konsolda ve ambiyans aydınlatmasının üzerindeki gösterge panelinde bol miktarda karbon fiberin yanı sıra AMG imzalı paspaslar var. Son olarak orta konsoldaki numaralandırılmış bir AMG Final Edition ibaresi, bu sınırlı sayıda üretilecek otomobilin ne kadar özel olduğunu gösterecek.

612 hp güç ve 850 Nm tork üreten çift turbo beslemeli 4 litrelik V8 motor ile kaputun altında herhangi bir değişiklik yok. Gücü sadece arka tekerleklere ileten Drift Moduna sahip tamamen değişken 4Matic+ sayesinde güç normal zamanlarda dört tekerleğe gönderilir. Bu versiyonun V8 motoru ile kükreyecek son E-Serisi olduğunu unutmayın. Bu nedenle AMG hayranları için kesinlikle koleksiyon değeri taşıyacaktır.

Yukarıda bahsedildiği gibi Mercedes-AMG, E 63 S 4Matic+ Final Edition’dan sadece 999 adet üretecek ve sahiplerine özel bir AMG iç mekan araba brandası da teslim edilecek. Otomobil üreticisi fiyatı açıklamadı ancak istediğiniz takdirde bir tane temin edebileceğimizden şüpheniz olmasın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Vehicle added!
The vehicle is already in the wishlist!